^
Inteligentna Kamera Domowa Netatmo z HomeKit Secure Video

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo z HomeKit Secure Video

Jaromir Kopp

27 lutego 2020

Kolejna firma nie tylko zapowiada, ale również udostępnia oprogramowanie dla swoich kamer, które dodaje obsługę funkcji prywatnego monitoringu w HomeKit (HomeKit Secure Video).

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo z obsługą HomeKit Secure Video

Jak głosi opublikowany 25 lutego komunikat firmy:

Darmowa i automatyczna aktualizacja oprogramowania będzie stopniowo udostępniana w ciągu następnych dni dla wszystkich Inteligentnych Kamer Domowych, także dla egzemplarzy już zakupionych.

Użytkownicy są bardzo wrażliwi na kwestię ochrony nagrań kamer bezpieczeństwa z ich domu. Chcą mieć pewność, że materiały wideo pozostaną poufne i nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Naszą odpowiedzią na ich obawy są kamery, które przechowują dane lokalnie. W trosce o zapewnienie prywatności danych zdecydowaliśmy się wprowadzić obsługę technologii Apple HomeKit Secure Video. Umożliwia ona użytkownikom produktów Netatmo bezpieczne przechowywanie nagrań w iCloud. Od dziś, oprócz przechowywania lokalnego, użytkownicy produktów Netatmo mogą wybierać między trzema opcjami przechowywania kopii zapasowych w chmurze: Apple HomeKit Secure Video, konto Dropbox lub serwer FTP – wyjaśnia Fred Potter, założyciel Netatmo.

Poza współpracą z HomeKit kamery Netatmo potrafią rozpoznawać twarze obcych, członków rodziny i wykluczać nieistotne ruchy (np. zasłony poruszane przez wiatr). Kamera wysyła natychmiastowe powiadomienie na smartfon użytkownika w razie wykrycia nieznanej twarzy, wraz ze zdjęciem i nagraniem intruza.

Prywatny monitoring w HomeKit

HomeKit oferuje dla zgodnych kamer możliwość wysyłania zaszyfrowanych kluczem prywatnym nagrań na serwery iCloud i przechowywanie ich przez 10 dni. Centrum akcesoriów rozpoznaje, czy w kadrze pojawiły się osoby, pojazdy lub zwierzęta i zależnie od ustawień zapisuje klip i wysyła go na serwer oraz powiadamia o zdarzeniu wg preferencji, użytkowników domu.

HomeKit Secure Video wymaga wykupionego abonamentu iCloud 200 GB (umożliwia zapis z jednej kamery) lub 2 TB (do 5 kamer). Dane zapisywane nie są wliczane w przestrzeń iCloud.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy