^
xCloud na iOS

Microsoft testuje Project xCloud na iOS

Jaromir Kopp

13 lutego 2020

Microsoft rozpoczął testy serwisu strumieniującego dla gier Xbox Project xCloud. Usługa pozwala na grę w ulubione tytuły z Xbox na tabletach i smartfonach. Do niedawna testy były możliwe jedynie na systemie Android. Teraz to się zmienia.

Testy xCloud bardzo limitowane

Obecnie Microsoft udostępnił możliwość testowania usługi xCloud również dla użytkowników iOS i iPadOS. Niestety testy są bardzo limitowane, bo zrealizowane zostały za pomocą TestFlight.

TestFlight umożliwia zaproszenie maksymalnie 10 000 publicznych betatesterów do wypromowania aplikacji przez maksymalnie 3 miesiące od ostatniej aktualizacji wersji testowej.

Udział w testach wymaga posiadania konta Microsoft z włączoną funkcją Xbox, sterownika bezprzewodowego Xbox One Wireless Controller z Bluetooth, iPhone lub iPada z systemem iOS 13 (iPadOS 13) lub nowszego oraz dostępu do internetu, które obsługuje pobieranie danych z prędkością minimum 10 Mb/s.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Project xCloud (Preview) 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy