^
Mac Pro assembled in China

Amerykańskie Mac Pro nie dla nas

Jaromir Kopp

17 grudnia 2019

Tak ja się można było domyślać, Apple podzielił produkcję Mac Pro na „Ameryka, kontra reszta świata”. Fabryka w teksasie nie ma wystarczającej mocy ani nie jest wystarczająco „ekonomiczna”, aby zaspokoić produkcję dla wszystkich odbiorców.

Pierwsze Mac Pro docierają do użytkowników

Raporty od szczęściarzy, którzy rozpakowali już swoje Maki, potwierdzają, że Apple modele z fabryki w Teksasie wysyła jedynie do klientów w USA i Kanadzie. Europa i reszta świata dostaje urządzenia montowane w Chinach.

Nie powinniśmy być zawiedzeni, bo przecież od lat przywykliśmy do produktów Apple montowanych w Chinach, a fabryki pracujące dla Apple, też są wyposażane w najważniejsze urządzenia produkcyjne przez Apple.

Niestety czasy, gdy kupowało się „czeszki”, czyli klawiatury ADB Apple produkowane w Czechach oraz iMaki G3 pochodzące od naszych południowych sąsiadów, już minęły. Również w Irlandii Apple już nie montuje swoich produktów.

Zdjęcie pochodzi z bloga MacGeneration

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy