^
themorningshow-appletv-mmm

Apple nominowane do Złotych Globów 2020

Przemysław Marczyński

9 grudnia 2019

Zaprezentowano nominację do prestiżowych nagród filmowych Złote Globy 2020. Wśród produkcji mogących zdobyć to prestiżowe wyróżnienie znajduje się serial od Apple – The Morning Show.

Duże szanse dla The Morning Show

Serial Apple został nominowany w kategorii najlepszego serialu dramatycznego. Będzie się mierzył z produkcjami HBO: Big Little Lies i Succession oraz Netflix – The Crown i Killing Eve od BBC America. Mimo poważnej konkurencji The Morning Show ma spore szanse na sukces. Za moją opinią idą dwie dodatkowe nominacje dla najlepszego aktora w serialu. I tutaj znów The Morning Show ma aż dwie kandydatury: Jennifer Aniston oraz Reese Witherspoon. Tak mocna obsada może jedynie świadczyć o wyraźnym wyróżnieniu tej produkcji na tle pozostałych seriali.

themorningshow2-mmm

Pierwsze Złote Globy dla Apple

Apple TV+ wystartowało pierwszego listopada tego roku. Oferta filmowa nie jest duża, ale już na starcie została doceniona przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association – HFPA). W tym roku Apple TV+ otrzymało trzy nominacje (tyle samo otrzymał Showtime). Nie kwestionowanymi liderami są Netflix – 17 nominacji oraz HBO – 15 nominacji. Pomiędzy tymi telewizjami, a konkurencją jest przepaść… kolejny na liście to Prime Video i FX Networks z ilością 5 nominacji. Apple ma zatem czym się pochwalić pomimo tak krótkiego czasu na rynku. Ja dziwię się tylko, że SEE nie otrzymał żadnego wyróżnienia, bo pomysł na produkcję oraz rozmach filmu całkiem skutecznie przyciągają do odbiornika telewizyjnego.

Apple TV+ kosztuje 24,99 złotych miesięcznie, a z nowym telefonem czy Apple TV przez rok będzie można korzystać z usługi za darmo.

Oficjalna strona Apple TV+www.apple.pl

Oficjalna strona Golden Globewww.goldenglobes.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy