^
MacBook Pro 16

Grafika w MacBookach Pro przyśpieszyła 3x w ciągu 3 lat

Jaromir Kopp

4 grudnia 2019

Wygląda na to, że postęp w wydajności procesorów nie jest w stanie dorównać przyrostowy wydajności układów graficznych umieszczanych w „dużych” MacBookach Pro. Procesory Intela przyśpieszają, ale nie tak spektakularnie, jak „karty” graficzne.

Test Bare Feats

Serwis Bare Feats opublikował zestawienie wydajności wielu wersji MacBooków Pro 15 z ostatnich kilku lat. Porównał je z możliwościami najnowszego MacBooka Pro 16 w konfiguracji podstawowej oraz z najlepszą grafiką. Wynik porównania okazał się dość zaskakujący.

O ile w wydajności procesora i to nawet uwzględniając tylko testy wielordzeniowe, wzrosły niewiele ponad 1,6 raza, to grafika przyśpieszyła dwa, a nawet trzykrotnie, zależnie od przeprowadzonych testów (Geekbench 5 lub GFXBench 3.1).

Pełne zestawienie wraz z opisem metodologii znajdziecie na stronie Bare Feats. Serwis zbiera obecnie datki na Mac Pro, który chce przetestować w możliwie najbardziej rozbudowanej konfiguracji, gdy tylko trafi do sprzedaży i porównać z innymi Macami.

Źródło: Bare Feats


Szukasz prezentu dla użytkownika komputera Apple Mac? Chcesz pogłębić swoją wiedzą na temat macOS? Sprawdź najnowszą książkę z serii Proste Poradniki macOS Catalina!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *