Wybierz Strona

Grafika w MacBookach Pro przyśpieszyła 3x w ciągu 3 lat

Grafika w MacBookach Pro przyśpieszyła 3x w ciągu 3 lat

  • 0
  • 04.12.2019
Jaromir Kopp

Wygląda na to, że postęp w wydajności procesorów nie jest w stanie dorównać przyrostowy wydajności układów graficznych umieszczanych w „dużych” MacBookach Pro. Procesory Intela przyśpieszają, ale nie tak spektakularnie, jak „karty” graficzne.

Test Bare Feats

Serwis Bare Feats opublikował zestawienie wydajności wielu wersji MacBooków Pro 15 z ostatnich kilku lat. Porównał je z możliwościami najnowszego MacBooka Pro 16 w konfiguracji podstawowej oraz z najlepszą grafiką. Wynik porównania okazał się dość zaskakujący.

O ile w wydajności procesora i to nawet uwzględniając tylko testy wielordzeniowe, wzrosły niewiele ponad 1,6 raza, to grafika przyśpieszyła dwa, a nawet trzykrotnie, zależnie od przeprowadzonych testów (Geekbench 5 lub GFXBench 3.1).

Pełne zestawienie wraz z opisem metodologii znajdziecie na stronie Bare Feats. Serwis zbiera obecnie datki na Mac Pro, który chce przetestować w możliwie najbardziej rozbudowanej konfiguracji, gdy tylko trafi do sprzedaży i porównać z innymi Macami.

Źródło: Bare Feats


Szukasz prezentu dla użytkownika komputera Apple Mac? Chcesz pogłębić swoją wiedzą na temat macOS? Sprawdź najnowszą książkę z serii Proste Poradniki macOS Catalina!

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!