^
Apple News

News+ za darmo przez 3 miesiące? Nie dla nas, chyba że…

Jaromir Kopp

2 grudnia 2019

News+ czyli abonamentowy dostęp do dziesiątek, a nawet setek periodyków nie rozwija się tak dobrze, jak inne usługi Apple. Wg informacji podawanych przez CNBC początkowo zyskał i to tylko w 48 godzin od premiery, aż 200 000 abonentów, jednak ta liczba jakoś od marca niespecjalnie rośnie.

Promocja dla USA i Kanady

News+ na razie dostępne jest tylko w 4 krajach. Są to: USA, Kanada i Wielka Brytania oraz Australia. W dwóch ostatnich Apple nie zwiększył darmowego okresu próbnego.

Dochód w subskrypcji wg CNBC jest niższy, niż wydawcy się spodziewali, choć pomału się zwiększa, a czytelnikami są zazwyczaj inne grupy społeczne niż w tradycyjnych modelach dystrybucji.

Cytowany przez CNBC Bloomberg informował niedawno, że Apple rozważa połączenie w jeden abonament Apple Music, TV+ i News+. Wydaje się to dość rozsądne, jednak tylko te dwie pierwsze usługi są dostępne ogólnoświatowo. News+ jest nadal bardzo mocno ograniczona terytorialnie i językowo.

Jak zdobyć 3 miesiące za darmo na testy?

Normalna miesięczna cena w USA, to 10$. Aby spróbować zdobyć abonament, należy mieć konto Apple ID zarejestrowane w USA. Wielu z nas ma takie, choćby do testowania aplikacji. Jednak kolejnym warunkiem koniecznym jest dodana metoda płatności, a to wiąże się już z posiadaniem karty US lub Kanadyjskiej, ew. konta PayPal tam zarejestrowanego. Można to ominąć, dodając środki do za pomocą kodów podarunkowych.

Czy warto się tak bawić, aby przez trzy miesiące poczytać trochę amerykańskiej prasy, oceńcie sami. Należy pamiętać, że aplikacja News, również nie pojawia się automatycznie w naszych urządzeniach. Najłatwiej ją uzyskać na macOS za pomocą Spootlight. Po uruchomieniu można na stałe pozostawić ją w Docku, a warto, bo jest w niej sporo darmowych treści dostępnych bez wykupywania usługi „+”.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy