^

Safari 13

Tomasz Wołkowski

20 września 2019

Wczoraj w nocy, gdy wszyscy już pobrali iOS 13 i watchOS 6, po cichu pojawiło się uaktualnienie Safari do wersji 13. Uaktualnienie to zawiera poprawę funkcji oraz ulepszenia w zakresie prywatności i zabezpieczeń.
Poprawki w Safari 13 to:

 • uaktualniona strona początkowa,
 • podanie słabego hasła w witrynie generuje ostrzeżenie i udziela pomocy w stworzeniu silnego hasła,
 •  włączenie funkcji obraz w obrazie poprzez przycisk audio na karcie,
 •  obsługa uwierzytelnienia przy użyciu klucza bezpieczeństwa USB na obsługiwanych witrynach,

Startujcie z aktualizacją pod warunkiem, że nie używacie (bardzo) starego 1Password. Rozszerzenie nie jest zgodne z nowym Safari.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

  • Mariusz

   Takie obejście działało w wersji 12, gdzie problem dotyczył podpisu rozszerzeń. W 13 problem jest taki, że w ogóle tych rozszerzeń nie da się teraz zainstalować (tych mających rozszerzenie safariextz).

 1. Firefox

  No cóż będę – głównie korzystam z Firefox’a. A w Safari będę kopiował i zapisywał w Pęku kluczy.

 2. thomas31

  Po aktualizacji do wersji 13 Safari podpowiada , że jest rozszerzenie które uaktualnia 1Password i wszystko hula. Mam wersje darmową 1Password 6

 3. Paweł Nyczaj

  Moim zdaniem duże znaczenie ma obsługa kluczy U2F. Czy ktoś testował działanie YibiKey w Safari 13? gdyby działały, to można by pomyśleć o stopniowym przechodzeniu na to rozwiązanie zabezpieczające logowanie. Inna przeglądarka nie jest dobrym wyjściem. Ja np. do oglądania Player.pl czy Orange TV GO używam wersji testowej Microsoft Edge. Podstawą jest jednak wbudowana przeglądarka Safari

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. Safari 13 – mac-pretorians - […] Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. […]