Revolut Metal – kupujemy akcje, ułamek akcji…

O fintechu Revolut pisaliśmy już na łamach magazynu Mój Mac wielokrotnie. Przyszedł czas by zajrzeć za zasłonę wielkiego świata i zgłębić tajniki obrotu akcjami dostępnego w chwili obecnej tylko dla klientów posiadających najwyższe konto Metal.

Bezsprzecznie zalet posiadania konta Metal jest dużo więcej niż tylko możliwość kupowania i sprzedaży akcji. Metal to wyższe limity operacji kwotowych – darmowe wypłaty z bankomatów w kwocie 2,400 zł miesięcznie (lub jej równowartości), ubezpieczenie medyczne za granicą, ubezpieczenie od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu, priorytetowa obsługa klienta, natychmiastowy dostęp do 5 kryptowalut (w wersji Standard ze względu na spore zainteresowanie wymagane jest zaproszenie 3 osób do Revolut), ekskluzywna karta Revolut Metal (szczegół ale cieszy), jednorazowe karty wirtualne (genialna sprawa przy płatnościach jednorazowych w internecie), dostęp do karty LoungeKey (saloniki VIP na lotniskach), zwrot pieniędzy w wysokości 0,1% w Europie i 1% poza Europą od wszystkich płatności kartą (nie jest to rewelacja ale…), oraz dostęp do usług concierge.

Tyle w temacie konta Metal. Jak wygląda zakup akcji? Bardzo prosto i trwa to kilka minut. Poważnie. Pod warunkiem, że wiemy co chcemy kupić. Aby zacząć obrót akcjami musimy przejść minimalną weryfikację polegającą na podaniu numeru PESEL oraz jeszcze raz imienia i nazwiska oraz odpowiedzieć na kilka pytań i wyrazić kilka zgód. Oczywiście wypadałoby przeczytać wszelkie umowy w języku angielskim, ale kto by się tym przejmował prawda? Skoro tak łatwo i przyjemnie można zostać właścicielem akcji Apple, Google czy Ubera. Pytania na które musimy odpowiedzieć sprowadzają się do ankiety dotyczącej przedziału naszych zarobków czy zawodu. Poźniej zostajemy przeniesieni do okien z dokumentami. Szkoda, że nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajomość języka angielskiego to nie problem, ale zagłębianie się w jego finansowe zwroty może budzić niepotrzebne wątpliwości.

W ostatnim etapie zostajemy poproszeni o zasilenie konta dedykowanego do obrotu akcjami w walucie USD. I możemy zacząć kupować. Cała „magia” Revoluta polega na tym, że chyba jako jedyny – w porównaniu do domów maklerskich – nie pobiera prowizji z tego tytułu oraz… pozwala na zakup ułamka akcji. Minimalna kwota zakupu to $1.

Osobiście nie jestem maniakiem giełdy. Ba. Nie mam w ogóle „pociągu” do zarabiania pieniędzy w ten sposób. Niejako z ciekawości posiadając konto Metal nabyłem 0.1 akcji Ubera, który jak widać na domiar tego jest od początku swojego istnienia na giełdzie w bessie. Może za jakiś czas dogoni Apple, którego akcje w tej chwili są warte około $208.

Na zakończenie tradycyjnie link referencyjny do założenia konta Revolut z darmową kartą w wersji standard oraz bonusem dla Was i dla mnie w wysokości 20 zł po zamówieniu plastikowej karty i pierwszej płatności nią.

Byłbym zapomniał. Od dziś Revolut włączył się w akcję wsparcia Amazonii. Szczytny cel, warto przeznaczyć na niego parę groszy.

Kolejny wpis poświęcę konkurentowi Revolut, fintechowi Curve. Czy aby na pewno konkurentowi? Zobaczymy. 😉

Paweł Ratajczak

Fan Apple, nowych technologii i szwajcarskich zegarków marki Doxa. Fotograf i grafik DTP. Lubiący dobrą kuchnię i elegancką modę męską.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.