^

Plakat z „Toy Story” za 25 tysięcy dolarów

Przemysław Marczyński

27 sierpnia 2019

Za dwa dni ruszy aukcja na Nate D. Sanders gdzie będzie można kupić plakat z pierwszego filmu „Toy Story”. Ta pierwsza komputerowo animowana bajka wyniosła firmę Pixar do czołówki najlepszych studiów animacji. Również dzięki tej bajce zarobiono bagatela 364,545,516 dolarów. Pierwsza część „Toy Story” miała premierę w 1995 roku. Teraz plakat z tego filmu będzie można kupić za 25 tysięcy dolarów, a to za sprawą podpisu jaki na nim złożył Steve Jobs.

Drogie podpisy Jobs’a

pixar-jobs2

Dom aukcyjny Nate D. Sanders za dwa dni wystawi na sprzedaż plakat z podpisem Steve’a Jobsa oraz certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność. Cena wywoławcza 25 tysięcy dolarów.

W ostatnich latach na aukcjach pojawiło się wiele przedmiotów z podpisem założyciela firmy Apple. Podpisany egzemplarz Macworld Magazine sprzedano za ponad 47 tysięcy dolarów, a instrukcja obsługi do Mac OS X kosztowała na RR Auction 41 tysięcy dolarów. Bez wątpienia będzie to jeden z najdrożej sprzedanych przedmiotów z podpisem Jobs’a. Jednak daleko mu do cen najdroższych plakatów filmowych.

Plakat za setki tysięcy dolarów

Chociaż cena 25 tysięcy dolarów za kawałek papieru wydaje się abstrakcyjna to nie może się on mierzyć z cenami plakatów filmowych. Kolekcjoner Ralph DeLuca zapłacił 690 tysięcy dolarów za plakat do filmu Metropolis z 1927 roku.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy