^
Plantronics Voyager 5200 UC

Plantronics Voyager 5200 UC. Ultramobilna słuchawka

Robert Wojno

19 sierpnia 2019

Praca w biurze i w innych miejscach, jak kawiarnie, biblioteki czy przestrzenie coworkingowe (w skrócie: coworkingi) to nie wszystko. Czasem pracować trzeba dosłownie w biegu — idąc, prowadząc samochód, a nie na krzesełku czy w fotelu z kubkiem kawy w dłoni. W związku z tym w tym przygotowaliśmy propozycję dla najbardziej zabieganych — recenzję ultramobilnej słuchawki firmy Plantronics Voyager 5200 UC.

Plantronics Voyager 5200 UC

Plantronics Voyager 5200 UC 

Jest to zestaw słuchawkowy Bluetooth wyposażony w jedną słuchawkę nauszną i mikrofon na pałąku. Urządzenie zakładamy na ucho (prawe lub lewe), a słuchawka delikatnie zagłębia się w kanale słuchowym. Nie siedzi jednak tak głęboko jak w przypadku modeli wybitnie dousznych. Za uchem mamy baterię, na której znajduje się włącznik oraz przyciski głośności. Na pałąku z mikrofonem umieszczono jeszcze dwa przyciski — odbierania połączenia oraz wyciszania. Całość pokryto dość miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem. W oczy rzucają się estetyczne czerwone oraz chromowane wstawki. Dzięki nim na pierwszy rzut oka widać, że nie mamy do czynienia z byle czym. 

Plantronics Voyager 5200 UC

Podobnie jak większość tego typu urządzeń Plantronics Voyager 5200 UC łączy się ze smartfonem lub komputerem za pomocą Bluetooth 4.1 lub dołączanego adaptera USB. Jakość połączenia jest bardzo dobra; w moich testach nie zostało ani razu zerwane. Najdłuższa rozmowa, jaką prowadziłem, trwała około godziny i nie odnotowałem żadnych problemów. Nie wiem jednak, jak słuchawka zachowałaby się podczas kilkugodzinnego spotkania czy słuchania muzyki. Mamy możliwość połączenia jednocześnie dwóch urządzeń i słuchawka płynnie się pomiędzy nimi przełącza. Zasięg nominalnie wynosi 30 metrów, ale ściany i inne przeszkody drastycznie go zmniejszają.

etui

Największą zaletą Plantronics Voyager 5200 UC jest jakość dźwięku, 

szczególnie w głośnym otoczeniu. Jeśli prowadzicie rozmowy na dworze, przy silnym wietrze, to po zakupie tego modelu rozmówcy będą wdzięczni. Cztery dynamiczne mikrofony skutecznie eliminują szumy tła i sprawiają, że słychać nas głośno i wyraźnie. Przeprowadziliśmy test porównawczy ze standardowymi słuchawkami Apple i w takich samych wietrznych warunkach nie dało się ich używać, bo rozmówca słyszał jedynie szum wiatru. Słuchawka Plantronics poradziła sobie za to znakomicie i rozmówca praktycznie nie zorientował się, że jestem na ulicy.

Korzystanie ze słuchawki jest bardzo wygodne 

także dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu przycisków. Są one łatwo dostępne, a jednocześnie trudno je nacisnąć przez przypadek. Niestety, sama słuchawka nie jest już tak wygodna. O ile przez pierwszych kilka czy kilkanaście minut jest wygodnie, o tyle przy dłuższej rozmowie zaczynamy czuć, że jednak coś nam wisi na uchu. W zestawie mamy trzy rozmiary silikonowej wkładki, więc można ją dopasować do rozmiaru swojego ucha, ale i tak po dłuższym czasie odczuwa się dyskomfort.

Plantronics

Na szczęście Plantronics Voyager 5200 UC nie trzeba nosić cały dzień 

na uchu i można zakładać ją tylko wtedy, gdy prowadzimy rozmowę. Przy odrobinie treningu można to robić błyskawicznie jedną ręką. Do słuchawki dołączono pudełko do jej przechowywania i ładowania. Posiada ono wewnętrzną baterię, więc Voyagera można podładować bez konieczności podłączania się do gniazdka. Dzięki niej zwiększymy czas rozmowy z 7 do 14 godzin. Ładować możemy, wkładając słuchawkę do środka lub stawiając ją na pudełku jak na docku. Samo pudełko jest również pokryte miłym w dotyku materiałem, który wprawdzie chroni ją przed zarysowaniem, ale łapie kurz. Coś za coś.

Słuchawka Plantronics Voyager 5200 UC jest wybitnie 

dedykowana dla osób, które muszą prowadzić rozmowy w biegu. Idealnie nadaje się jako zestaw słuchawkowy do telefonu, ale też do komputera. Dzięki niej można prowadzić rozmowy nawet w bardzo hałaśliwym otoczeniu oraz na wietrze. Ponadto jest lekka i łatwo ją zabrać wszędzie ze sobą. Niestety przy dłuższym noszeniu może ciążyć i przeszkadzać, dlatego zalecam wyjmowanie jej choćby na moment po każdej zakończonej rozmowie. Plantronics Voyager 5200 UC doceni każdy, kto musi być w kontakcie wszędzie, a przede wszystkim docenią ją rozmówcy po drugiej stronie, bo różnicę w jakości głosu słychać bardzo wyraźnie.

Witryna: https://www.plantronics.com/pl/pl

Cena: od 525,00 zł

Robert Wojno

Dziennikarz technologiczny i specjalista od treści internetowych. Miłośnik, ale nie fanboy Apple. Fan wszystkiego co technologiczne i gadżeciarskie. W moim domu tylko lodówka nie jest (jeszcze) podłączona do Internetu.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy