Revolut to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się usług. Usług bankowych, ale dzięki jej innowacyjności i swobodzie użytkowania można śmiało postawić ją koło Apple, Tesli Elona Muska czy Ubera. Wszystkie te firmy łączy jedno. Pomysł i jego realizacja daleko wykraczające poza swoją epokę, a dzięki temu są one wyznacznikiem w swoich dziedzinach.
Moja przygoda z Revolut trwa bardzo krótko, ale w tym czasie zdążyłem przekonać się do tej usługi bankowej i ją polubić. Jak widać nie jestem osamotniony. Revolut kilka dni temu ogłosił, że liczba aktywnych użytkowników w Polsce przekroczyła magiczną liczbę 500 tysięcy. Cóż można powiedzieć. Po prostu WOW.
Z drugiej strony nie ma czemu się dziwić. Prosty schemat otrzymania karty, elastyczność usług i ciągły rozwój to bez wątpienia plusy, które zauważy każdy klient. Gdyby tak działały nasze banki stacjonarne… Oczywiście model działania Revolut jest nieco inny, ale nie przeszkadza to w stwierdzeniu, iż jest on pożądanym na rynku bankowości. Nie tylko internetowej. Do tego dochodzi elastyczność oferty od darmowej tu nazwanej Standard, aż do niedawno dodanego pakietu Metal. Dla każdego coś dobrego. Każdy model subskrypcji lub jak wolicie abonamentu cechują inne możliwości. Jednakże, nawet wersja podstawowa spełni oczekiwania 99% użytkowników.
Warto dodać, że Revolut nie zasypuje gruszek w popiele. Stawia sobie za cel ciągły rozwój. I tak, nie tak dawno temu uruchomił funkcję Donations pozwalającą na wspieranie organizacji charytatywnych zaokrąglonymi końcówkami codziennych płatności. Kolejny etap jest bardziej poważny. Revolut zamierza otworzyć się na rynek usług inwestycyjnych i zająć się bezprowizyjnym handlem akcjami.
Zanim założymy konto w Revolut warto wiedzieć o kilku faktach. 13 grudnia 2018 roku Revolut uzyskał europejską licencję bankową, dającą zezwolenie na działalność na terenie Unii Europejskiej. Dzięki licencji fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów) oraz możliwością oferowania pożyczek konsumenckich i dla biznesu. Jest to ważna informacja pozwalająca na spokojne trzymanie środków na koncie. Środki na naszych kontach Revolut zdeponowane są w brytyjskim Lloyds Banku. Po uruchomieniu konta – przeczytacie o tym niżej – otrzymujemy darmowe, pełnoprawne konto bankowe oraz 24 subkonta walutowe. Dodatkowo w aplikacji płacić możemy w ponad 150 różnych walutach. Jest to najważniejsza cecha Revolut. Gdyż w sytuacji wykonywania operacji płatniczych w walutach obcych przewalutowanie zostanie wykonane po kursie międzybankowym. Taniej się nie da. Jest jedno „ale”. Pod warunkiem, że wykonamy to w tygodniu roboczym. W weekend Revolut pobierze dodatkowe 0,5% z tytułu ryzyka kursowego.
Revolut pozwala także na dodanie karty do Apple Pay. Następuje to praktycznie automatycznie podczas zakładania konta. Oprócz tego aplikacja Revolut umożliwia gromadzenie oszczędności w sejfach Vault. Jeśli uaktywnimy taki sejf będą przelewane do niego końcówki zaokrągleń operacji płatniczych. Ziarnko do ziarnka…
Z kolei jeśli mowa o walutach to trzeba wspomnieć o funkcji porównywania walut czy automatycznym przewalutowaniu w najbardziej atrakcyjnym momencie – najniższy kurs. Zasilanie konta Revolut możemy wykonać np. poprzez zwykły przelew lub podpinając kartę płatniczą z naszego polskiego konta bankowego (lub innego dowolnego). Revolut wszak to prepaid.
Zakładanie konta jest bajecznie proste i polega na wykonaniu kilku kroków:
To praktycznie wszystko. Możemy cieszyć się nowym kontem w banku zagranicznym z możliwością najtańszego przewalutowania złotówek.Konto Revolut jak i karta przydadzą się idealnie w okresie wakacyjnym. Polecam!
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.