^
Przychody ze sprzedaży w App Store i Google

Wydajemy coraz więcej w App Store i Google Play. Apple liderem

Coraz więcej wydajemy na zakupy cyfrowych treści w App Store i Google Play. W pierwszej połowie 2019 roku było to prawie 40 miliardów dolarów. W tym samym okresie w roku 2018 było to „zaledwie” 34,4 miliarda dolarów. Platforma Apple jest tu niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o przychody i zyski dla programistów i samego Apple.

Apple niekwestionowanym liderem sprzedaży

Wydaliśmy w App Store 25,8 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2019 roku. Google w tym samym czasie wygenerowało przychód 14,2 miliarda dolarów. Apple utrzymuje swoją dominację na rynku. W zeszłym roku Apple przyniosło 22,6 miliarda dolarów zaś usługa Google 11,8 miliarda dolarów.

Rośnie sprzedaż cyfrowych treści

Przychody z App Store i Google Play

W ostatnim czasie wszystkie platformy odnotowały wzrosty rok do roku: Apple +13,2%, Google +19,6% (pierwsza połowa 2018 i 2019 roku). Kwota wydana w obu sklepach na początku 2019 roku wyniosła 39,7 miliarda dolarów. To wzrost w porównaniu do poprzedniego roku aż o +15,4%.

Co przynosi najwięcej przychodu?

Wzrost przychodów z mobilnych gier

Nie będzie to chyba dla nikogo zaskoczeniem. Gry są tą grupą aplikacji, które generują największe zyski. W pierwszej połowie 2019 roku wydaliśmy na nie 29,6 miliarda dolarów. Z tego segmentu Apple odnotowało przychód na poziomie 17,6 miliarda dolarów, Google – 12,0 miliarda dolarów..

Dużo cyferek pojawiło się w tym wpisie, ale warto je poznać i zauważyć trend, który na stałe zagościł na rynku. Kupujemy coraz więcej rzeczy w cyfrowej postaci. Platformy zarówno iOS, jak i Android dynamicznie rosną. Łatwość wydawania pieniędzy przy użyciu telefonów oraz mikro płatności skutecznie zachęcają nas do zakupów. Rośnie też jakość produktów tworzonych na urządzenia mobilne. Już chyba nikt nie jest zaskoczony, że pobierając darmową grę zapłacimy za dodatkowe monety do wydania w wirtualnym sklepie rozrywki lub poprawiając parametry naszego superdopieszczonego pojazdu. Apple ma również czym się pochwalić, bo programiści znacznie więcej zarabiają programując na iOS niż na Androida.

Źródło danych SensorTower – www.sensortower.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy