^
jak ochronić iPhone'a

Wakacje i uszkodzone iPhone’y w roli głównej

Redakcja

3 lipca 2019

Nie da się zaprzeczyć, że gdy nadchodzą wakacje, to niejeden serwis iPhone’a ma pełne ręce roboty. To właśnie w tym okresie najczęściej zdarzają się upadki telefonów z wysokości, zbite szybki i uszkodzenia od wody, bo ktoś przecenił wodoodporność iPhone’a.

Dziś mamy dla Ciebie kilka krótkich porad i trików, które pomogą Ci łatwiej ochronić swój telefon podczas wakacyjnego czasu. Tak abyś zarówno Ty, jak i on wrócili z wyjazdu cali.

Zalanie iPhone’a słoną wodą

Najczęstszy błąd, który popełniają użytkownicy iPhone’ów, to nurkowanie z nim w słonej wodzie. Należy pamiętać, że jest ona znacznie bardziej szkodliwa od tej, którą mamy np. w jeziorze. Kiedy dostanie się do wnętrza telefonu, to stosunkowo szybko uszkadza układy scalone. Dlatego zalecamy pozostawienie iPhone’a na plaży, chyba że chcesz niepotrzebnie narażać się na dodatkowe koszty napraw. Co więcej, niekiedy iPhone po kąpieli w słonej wodzie nigdy już się nie uruchomi. Zalany iPhone na szczęście da się naprawić, ale najlepiej nie na własną rękę.

Zbita szybka iPhone’a po upadku z wysokości

W sieci nie brakuje filmików, na których ktoś zachwyca się pięknym krajobrazem, stojąc na szczycie wieży widokowej i robi zdjęcia. Po czym jeden nieostrożny ruch sprawia, że telefon szybuje kilkadziesiąt metrów w dół. W najlepszym wypadku do wymiany będzie ekran, a w najgorszym niestety telefon ulegnie całkowitej destrukcji.

Jak chronić swojego iPhone?

Przede wszystkim nic nie zastąpi ostrożności. Kiedy idziemy popływać, to lepiej zostawić iPhone na plaży, natomiast podczas wspinaczki polecamy używanie specjalnych etui. Dzięki tym drugim nie tylko jest możliwe amortyzowanie ewentualnego upadku, ale często za pomocą niewielkiego sznureczka przypięcie telefonu np. do kurtki.

Polecamy również wyposażyć się w dobrej jakości szkło hartowane na ekran. Nie tylko zabezpiecza przed rysowaniem, ale i dodatkowo chroni przed jego pęknięciem – przejmując siłę uderzenia.

Potrzebujesz pomocy w naprawie iPhone’a?

Jeśli mimo tych wszystkich porad Twój iPhone ulegnie uszkodzeniu, to serwis iPhone’a służy swoją pomocą i pomoże np. wymienić zbitą szybkę. Wiemy, jak mocno nasi klienci cenią sobie szybką możliwość ponownego korzystania ze swojego sprzętu, dlatego też często naprawiamy telefony nawet w 30 minut.

Sprawdź Serwis iPhone Wrocław oraz Serwis Apple Warszawa.

Artykuł powstał we współpracy z firmą iDoiT, specjalizującą się w serwisie produktów firmy Apple.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. iPhone 5s rekordzistą, jak długo Apple wspiera stare iPhone'y? - Mój Mac - […] Wakacje i uszkodzone iPhone’y w roli głównej Tajemnice Findera. Co mi zżera miejsce na dysku? Sennheiser Memory Mic Router…