Wybierz Strona

Safari w iOS 13 zadba o porządek

Safari w iOS 13 zadba o porządek

 • 1
 • 10.06.2019
Jaromir Kopp

Ile macie otwartych stron w mobilnym Safari? Mnie zdarzało się mieć ponad setkę. Oczywiście można je zamykać ręcznie pojedynczo lub wszystkie na raz w iPhone’ie, lub innym urządzeniu podpiętym do konta. Jednak gdy już mamy bałagan, może to być mozolne zajęcie.

Dzień, tydzień, miesiąc lub wcale

Safari na iOS w nowej odsłonie zaoferuje możliwość automatycznego zamykania stron. Dodatkowo Safari dość sprytnie sugeruje nam adresy, które być może powinniśmy odwiedzić. Źródłem sugestii mogą być, między innymi Wiadomości, w których pojawiają się linki, czy Lista czytelnia.

Automatyczne zamykanie bazuje na czasie, który upłynął od ostatnich odwiedzin danej strony. Może się o to zapytać nas Safari po konfiguracji, ale również możemy w każdej chwili zmienić ten okres, wchodząc w Ustawienia > Safari > Zamknij karty.

Safari uIS 13 ustawienia

Do wyboru są: jak dotychczas zamykanie ręczne, po jednym dniu, po tygodniu lub po miesiącu.

Idę o zakład, że kilka osób się ucieszy z tego kolejnego „drobiazgu” w iOS.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

 1. Michal

  Hej,
  czy wiesz moze jak zrobic favicony w pasku skrotow safari. Jest do tego apka, ale one i tak wtedy nie dzialaja bez podpisow, tzn. chcialbym zostawic same favicony w pasku.
  Dzieki

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!