^
Autozamykanie stron w Safari iOS 13

Safari w iOS 13 zadba o porządek

Jaromir Kopp

10 czerwca 2019

Ile macie otwartych stron w mobilnym Safari? Mnie zdarzało się mieć ponad setkę. Oczywiście można je zamykać ręcznie pojedynczo lub wszystkie na raz w iPhone’ie, lub innym urządzeniu podpiętym do konta. Jednak gdy już mamy bałagan, może to być mozolne zajęcie.

Dzień, tydzień, miesiąc lub wcale

Safari na iOS w nowej odsłonie zaoferuje możliwość automatycznego zamykania stron. Dodatkowo Safari dość sprytnie sugeruje nam adresy, które być może powinniśmy odwiedzić. Źródłem sugestii mogą być, między innymi Wiadomości, w których pojawiają się linki, czy Lista czytelnia.

Automatyczne zamykanie bazuje na czasie, który upłynął od ostatnich odwiedzin danej strony. Może się o to zapytać nas Safari po konfiguracji, ale również możemy w każdej chwili zmienić ten okres, wchodząc w Ustawienia > Safari > Zamknij karty.

Safari uIS 13 ustawienia

Do wyboru są: jak dotychczas zamykanie ręczne, po jednym dniu, po tygodniu lub po miesiącu.

Idę o zakład, że kilka osób się ucieszy z tego kolejnego „drobiazgu” w iOS.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Michal

    Hej,
    czy wiesz moze jak zrobic favicony w pasku skrotow safari. Jest do tego apka, ale one i tak wtedy nie dzialaja bez podpisow, tzn. chcialbym zostawic same favicony w pasku.
    Dzieki