^
App Store no limit

Koniec z limitami! W iOS 13 wyłączysz ograniczenia App Store dla LTE

Jaromir Kopp

7 czerwca 2019

Parę tygodni temu, Apple podniosło limit wielkości aplikacji, które można pobrać z App Store w sieci GSM (LTE) ze 150 do 200 MB. Jednak kilka „technopudelków” wyśmiało tę zmianę. Prawdopodobnie pod wpływem tych opinii, ktoś w Apple pochylił się nad problemem i w iOS 13 zaproponował nowe rozwiązanie.

Będziemy mieć wybór

Od jesieni, każdy, kto zainstaluje iOS 13 lub iPadOS będzie mógł wybrać, czy chce poddać się ograniczeniom, być pytanym o zgodę na pobranie lub całkowicie wyłączyć ostrzeżenia i pobierać do woli.

Aby zmienić limity, wystarczy wejść w Ustawienia > iTunes Store i App Store i dokonać wyboru jednej z trzech opcji.

 • Zawsze pozwalaj – jeżeli nie jesteśmy w roamingu, dowolnej wielkości aplikacje lub filmy, czy muzyka będą pobierane. Podczas roamingu nadal będziemy musieli wyrazić zgodę.
 • Zapytaj, gdy ponad 200 MB — tylko aplikacje poniżej 200 MB, będą pobierane automatycznie bez pytania. Większe zapytają o zgodę.
 • Zawsze pytaj – niezależnie od wielkości, jeżeli dane mają być transmitowane przez komórkę, będziemy pytani o zgodę.

Takich drobnych i większych udogodnień w iOS 13 jest całe mnóstwo. Powoli będziemy je odkrywać.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Rom

  Śmiechu warte rozwiązanie tak jak wprowadzenie swype dekadę po androidzie.

  • Jaromir Kopp

   Nie epatuj swoją niewiedzą i ignorancją… klawiatury Swipe są od lat w App Store, a sam pomysł jest dość debilny. Na Androidzie się przyjął, bo systemowa klawiatura jest beznadziejna.

 2. tom

  Zobacz czym jest domyślna gboard a potem hejtuj. Przespałeś kilka lat. Pomimo że nie ma tylu opcji co na androidzie to zainstalowałem na iPhonie.