Wybierz Strona

Koniec z limitami! W iOS 13 wyłączysz ograniczenia App Store dla LTE

Koniec z limitami! W iOS 13 wyłączysz ograniczenia App Store dla LTE

 • 3
 • 07.06.2019
Jaromir Kopp

Parę tygodni temu, Apple podniosło limit wielkości aplikacji, które można pobrać z App Store w sieci GSM (LTE) ze 150 do 200 MB. Jednak kilka „technopudelków” wyśmiało tę zmianę. Prawdopodobnie pod wpływem tych opinii, ktoś w Apple pochylił się nad problemem i w iOS 13 zaproponował nowe rozwiązanie.

Będziemy mieć wybór

Od jesieni, każdy, kto zainstaluje iOS 13 lub iPadOS będzie mógł wybrać, czy chce poddać się ograniczeniom, być pytanym o zgodę na pobranie lub całkowicie wyłączyć ostrzeżenia i pobierać do woli.

Aby zmienić limity, wystarczy wejść w Ustawienia > iTunes Store i App Store i dokonać wyboru jednej z trzech opcji.

 • Zawsze pozwalaj – jeżeli nie jesteśmy w roamingu, dowolnej wielkości aplikacje lub filmy, czy muzyka będą pobierane. Podczas roamingu nadal będziemy musieli wyrazić zgodę.
 • Zapytaj, gdy ponad 200 MB — tylko aplikacje poniżej 200 MB, będą pobierane automatycznie bez pytania. Większe zapytają o zgodę.
 • Zawsze pytaj – niezależnie od wielkości, jeżeli dane mają być transmitowane przez komórkę, będziemy pytani o zgodę.

Takich drobnych i większych udogodnień w iOS 13 jest całe mnóstwo. Powoli będziemy je odkrywać.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

3 komentarze

 1. Rom

  Śmiechu warte rozwiązanie tak jak wprowadzenie swype dekadę po androidzie.

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Nie epatuj swoją niewiedzą i ignorancją… klawiatury Swipe są od lat w App Store, a sam pomysł jest dość debilny. Na Androidzie się przyjął, bo systemowa klawiatura jest beznadziejna.

   Odpowiedz
 2. tom

  Zobacz czym jest domyślna gboard a potem hejtuj. Przespałeś kilka lat. Pomimo że nie ma tylu opcji co na androidzie to zainstalowałem na iPhonie.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!