^
Sennheiser Memory Mic

Sennheiser Memory Mic

iPhone coraz częściej staje się narzędziem twórczej pracy. Z powodzeniem jest używany jako aparat do fotografii artystycznej lub reportażowej. Również autorzy wideo wykorzystują możliwości nagrywania w 4K i zastępują swój ciężki sprzęt telefonem niewielkich rozmiarów. Jedynym problemem pozostaje jakość dźwięku, która podczas rejestracji filmu stanowi poważny problem. Sennheiser znalazł odpowiedź na pytanie, jak nagrywać krystaliczny głos w iPhonie. Tą odpowiedzią jest mikrofon Sennheiser Memory Mic.

Mikrofon zawsze pod ręką

Jednym z niewątpliwych atutów wykorzystania iPhone’a jako kamery jest jego mobilność. Na nic jednak zda się ten komfort, jeśli musielibyśmy zabrać dodatkowe akcesoria, które ważyłyby kilka kilogramów, a miałyby poprawić jakość materiału wideo. Memory Mic Sennheisera świetnie wkomponuje się w mobilne studio, dając przy tym profesjonalną jakości dźwięku. Mikrofon ma wymiary 51 x 37 x 16 mm i waży zaledwie 30 g.

Sennheiser Memory Mic

W plastikowej obudowie zamknięto wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia nagrań. Mamy zatem wbudowany akumulator pozwalający na bezprzewodową pracę do czterech godzin, uchwyt do ubrania oraz pojemnościowy mikrofon. Na obudowie znajduje się tylko jeden przycisk włączania oraz gniazdo do ładowania – USB-C. To złącze docenią użytkownicy komputerów Apple. W podróży będą mogli łatwo naładować Memory Mic bez używania dodatkowych kabli i przejściówek.

Nagrywaj, jak chcesz i kiedy chcesz

Memory Mic daje nam całkowitą swobodę pracy przy rejestracji dźwięku w iPhonie. Zaczynając od konfiguracji mikrofonu, która odbywa się samoistnie po włączeniu darmowej aplikacji o nazwie Memory Mic, a kończąc na wygodnym zamontowaniu mikrofonu do ubrania. Sennheiser opracował bardzo poręczny, magnetyczny uchwyt dzięki któremu bez żadnych kłopotów będziemy mogli przypiąć mikrofon blisko ust. Przygotowanie studia nagrań zajmuje kilka sekund, a jakość rejestrowanego materiału audio jest na najwyższym poziomie.

Sennheiser Memory Mic

Mikrofon fantastycznie daje sobie radę z odcięciem zewnętrznych dźwięków, rejestrując to, co najważniejsze – nasz głos. Warto wspomnieć w tym momencie, że mikrofon współpracuje tylko z dostarczoną aplikacją na iOS oraz Androida. Program pozwoli nam rejestrować sam dźwięk lub materiał wideo w jakości 4K. Jest to niewątpliwie ograniczenie uniemożliwiające skorzystanie z ulubionych programów wideo. Nic jednak nie przeszkadza w łatwym zapisaniu materiału na komputerze i późniejszej edycji w Final Cut lub iMovie.

Zapisywany dźwięk jest w jakości mono o parametrach: próbkowanie PCM, 16-bitowe, 44 kHz i w formacie wav. Dzięki takim parametrom pliku audio będziemy mogli z powodzeniem umieszczać dźwięk w wymagających materiałach wideo. Bateria mikrofonu sprawuje się bardzo dobrze, a producent, mówiąc o czterech godzinach pracy, wcale nie mija się z prawdą. Co więcej, mikrofon z powodzeniem możemy ładować z portu naszego laptopa, dzięki czemu nie musimy się martwić brakiem dodatkowej ładowarki.

Sennheiser Memory Mic

Sennheiser Memory Mic to jedno z ciekawszych akcesoriów dla iPhone’a,

z którymi się spotkałem. Jeśli myślisz o wykorzystaniu telefonu w zaawansowanych projektach wideo i nie liczysz się z kosztami (cena mikrofonu wynosi ponad osiemset złotych), to ten produkt powinien znaleźć się na Twojej liście – „do szczególnej uwagi”. Kompaktowy rozmiar, świetna jakość nagrywanego dźwięku i bezproblemowa współpraca ze smartfonem to najważniejsze cechy bezprzewodowego mikrofonu firmy Sennheiser.

Cena: 859 zł
www: https://sennheiser.pl/o/memory-mic

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. Artur

  Przemek w podsumowaniu ….”Łatwe przenoszenie materiału VIDEO do komputera…..” Nie audio?

  Odpowiedz
 2. artur

  Przepraszam nie doczytalem, biję się w pierś 🙂

  Odpowiedz
 3. Dawid

  wolę zostać przy wbudowanym mikrofonie, dlatego że ten Sennheiser jest mono i przez aplikację do nagyrwania ich – pewnie nie obsługuje loga czy flata

  Odpowiedz
   • Dawid

    Tak, jeśli chodzi o dialog, to ja rozumiem, ale w recenzji ogólnie opisałeś, że jest to sprzęt do filmów niż specyficznie do rozmów tylko i wyłącznie. Takie zmieszanie lekkie, bo jako autor, wiedziałeś, co recenzujesz, ale jako czytelnik, nie wiedziałem, czy ma może jakieś ukryte inne funkcje, bo z góry widać, że to sprzęt do dialogów, ale czytałem z wyczuciem tych kruczków, ale ich nie było. Warto może z góry określić, że nie filmy ogólnopojęte, ale dla tej zwężonej kategorii.
    ogólnie nagrywanie na iPhone jak najbardziej, ale ja uważam, że tylko na obiektywach z OIS i w zależności co nagrywamy – warto sobie dokupić obiektywy od Moment’a, jakiś gimbal i właśnie może jakiś mikrofon stereo, bo dopiero generacja A12 ma nagrywanie w stereo

    Odpowiedz
    • Przemysław Marczyński

     A to wybaczyć jeśli wprowadziłem w błąd i nie sprecyzowałem materiału. Oczywiście chodzi tu o mikrofon do dialogu. Konstrukcja tego sprzętu nie powinna sugerować innego zastosowania, może to zgubiło moją czujność.

     Odpowiedz
     • dawid

      Nie szkodzi

      Odpowiedz
 4. Maciek

  Czy jest inna możliwość przenoszenia nagrań z tego mikrofonu na komputer aniżeli za pomocą „wyślij” na maila czy w inne miejsce (np. na WhatsAppa). Nagrania o większym rozmiarze „nie przechodzą” na maila, a po podłączeniu kablem telefonu ze znajdującymi się na nim (w aplikacji mikrofonu) nagraniami do komputera, komputer tego „nie widzi”. W iTunes też nie mogę znaleźć tego urządzenia, by – dzięki kablowemu podłączeniu – „przerzucić” nagrania na komputer. Może trzeba coś na komputerze zainstalować, by móc przegrywać nań zachowane na telefonie nagrania?? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *