Wczoraj pisałem o „tęczy”, która powstaje w centralnym miejscu Apple Park. Jej kolory nie są odpowiednikiem tych znanych ze zjawiska atmosferycznego. Są w innej, ale znanej użytkownikom sprzętu Apple, kolejności. Dokładnie tak, jak w logo Apple, które obowiązywało od 1977 roku niemal do końca XX w.
17 maja – oficjalne otwarcie Apple Park
Być może pamiętacie, że Apple Park w zeszłym roku został uruchomiony „warunkowo”. Ponieważ nie wszystkie prace były zakończone, wydano specjalną zgodę na użytkowanie. Dlatego, choć od wielu miesięcy, centrala Apple funkcjonuje w nowym miejscu, dopiero teraz nastąpi oficjalne otwarcie.
Impreza dla pracowników Apple będzie nie tylko oficjalnym otwarciem nowej siedziby. Upamiętni również Steve Jobsa, który przed śmiercią nadzorował i brał bardzo aktywny udział podczas projektowania Apple Park.
Interesujące jest, że projekt sceny powstawał kilka miesięcy i w jego tworzenie zaangażowanych było wiele osób pod ścisłym kierownictwem Jonego Ive. Konstrukcja, która pozornie wygląda na prostą, jest złożona z 25 tysięcy elementów. Takie zaangażowanie nie może dotyczyć tylko jednej imprezy. Scena jest przeznaczona do wielokrotnego użytku.
W artykule skierowanym do pracowników Apple, który „zdobył” Cult of Mac, Ive mówi: „[…] trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha tęczy”.
Oj po przyjeździe do Polski by się zdziwił.
Będzie Sławomir, kiełbaski, darmowe drinki?