^
Yamaha AirPlay 2

Yamaha dodaje wsparcie dla AirPlay 2

Jaromir Kopp

16 kwietnia 2019

Poczynając od dziś, do końca kwietnia, Yamaha udostępni aktualizacje przeznaczone dla swoich urządzeń audio. Kilkanaście z nich pod koniec miesiąca otrzyma wsparcie dla AirPlay 2 oraz inne udoskonalenia.

AirPlay 2 coraz powszechniejszy

Na początku roku zaskoczyła nas informacja o wprowadzeniu AirPlay wideo po raz pierwszy do urządzeń nie od Apple. Kilku znanych producentów telewizorów ogłosiło listę modeli, które dostaną wsparcie dla AirPlay 2.

Jeżeli chodzi o rynek audio, to AirPlay nie jest już taką osobliwością i od lat uznane firmy z branży wyposaża swoje co bardziej „internetowe” sprzęty audio w możliwość odbioru strumieni AirPlay. Jednak wraz ze wdrożeniem AirPlay 2 lista urządzeń z nim zgodnych się wydłuża.

Yamaha zachwala wprowadzenie wsparcia dla AirPlay 2 tymi słowami:

Obsługa Apple AirPlay 2 doda możliwość strumieniowego przesyłania muzyki z Apple Music i innych usług strumieniowych z iPhone’a, iPada, HomePoda i Maca do wielu urządzeń Yamaha i innych głośników obsługujących AirPlay 2 – jednocześnie, idealnie zsynchronizowanych i w całym domu. Dzięki Siri na iPhonie, iPadzie, HomePodzie i AirPods możesz kontrolować, co gra w każdej części domu, używając tylko swojego głosu.

W tym tekście zostały również wymienione podstawowe zalety AirPlay 2 względem poprzedniej wersji. Drugie wcielenie pozwala na wysyłanie dźwięku do różnych urządzeń jednocześnie. Mogą się one znajdować w różnych częściach domu. Dodatkowo AirPlay 2 oferuje mniejsze opóźnienia.

Jakie urządzenia zastaną zaktualizowane?

Oto lista urządzeń i serii modeli podawana przez Yamahę:

Głośniki bezprzewodowe MusicCast 20 i MusicCast 50, sound bar MusicCast BAR 400, odbiorniki z serii RX-A 80, AV RX-V 85 AV, RX-S602 slimline, TSR-7850 AV, sound bar ATS-4080, przedwzmacniacz CX-A5200 AV, wzmacniacz XDA-QS5400 MusicCast.

Jest ich całkiem sporo.

Źródło: prweb.com 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Vigo

    Ktoś wie jak sprawować amplituner yamaha z homekit ?