^
Apple Watch s4 EKG

EKG w Apple Watch, krótka informacja dla „kombinujących”

Jaromir Kopp

12 kwietnia 2019

Niestety nadal musimy kombinować, jeżeli chcemy zaznać dobrodziejstw prozdrowotnych funkcji Apple Watch. Chodzi o EKG w s4 i wykrywanie arytmii w starszych modelach.

Aktywacja za granicą i co dalej?

Już Wam opisywałem jak aktywować te funkcje. Po prostu wystarczy udać się w tereny przygraniczne i „złapać” zasięg niemieckich sieci komórkowych. Można też udać się w głąb innego kraju UE, gdzie funkcja działa.

Jednak co gdy zmienimy zegarek na nowy? Przecież teraz wszyscy rzuciliście się na Apple Watch s4 Cellular.

„EKG” w iCloud

Otóż praktyczne testy kolegi Arka, wykazały, że po wykonaniu kopii w trakcie odłączania zegarka z już aktywnym EKG i odtworzenia jej na całkiem nowy (właśnie 3G/LTE z polskiego Orange), zdolności do wykonania EKG przenosi się na ten nowy. Nie ma potrzeby kolejnej wycieczki przy- lub zagranicznej.

Widać, że Apple nie idzie „w zaparte”.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Ciekawe

  Zastanawiam się czy potrzebna jest wycieczka? Czy jeśli ktoś mógłby udostępnić WiFi z VPN na np DE (ustawiony np w routerze) to czy aktywacja by się powiodła?

  • Jaromir Kopp

   Już przecież napisałem wcześniej, że pozycję ustala na podstawie BTS, czyli nadajników sieci komórkowej.

   • ferus

    A co jeśli leci po WIFI z VPN na wifi-calling?