Select Page

EKG w Apple Watch, krótka informacja dla „kombinujących”

EKG w Apple Watch, krótka informacja dla „kombinujących”

 • 2
 • 12.04.2019
Jaromir Kopp

Niestety nadal musimy kombinować, jeżeli chcemy zaznać dobrodziejstw prozdrowotnych funkcji Apple Watch. Chodzi o EKG w s4 i wykrywanie arytmii w starszych modelach.

Aktywacja za granicą i co dalej?

Już Wam opisywałem jak aktywować te funkcje. Po prostu wystarczy udać się w tereny przygraniczne i „złapać” zasięg niemieckich sieci komórkowych. Można też udać się w głąb innego kraju UE, gdzie funkcja działa.

Jednak co gdy zmienimy zegarek na nowy? Przecież teraz wszyscy rzuciliście się na Apple Watch s4 Cellular.

„EKG” w iCloud

Otóż praktyczne testy kolegi Arka, wykazały, że po wykonaniu kopii w trakcie odłączania zegarka z już aktywnym EKG i odtworzenia jej na całkiem nowy (właśnie 3G/LTE z polskiego Orange), zdolności do wykonania EKG przenosi się na ten nowy. Nie ma potrzeby kolejnej wycieczki przy- lub zagranicznej.

Widać, że Apple nie idzie „w zaparte”.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

2 komentarze

 1. Ciekawe

  Zastanawiam się czy potrzebna jest wycieczka? Czy jeśli ktoś mógłby udostępnić WiFi z VPN na np DE (ustawiony np w routerze) to czy aktywacja by się powiodła?

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Już przecież napisałem wcześniej, że pozycję ustala na podstawie BTS, czyli nadajników sieci komórkowej.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!