^
Aktualizacja iWork 03-2019

Nadchodzi aktualizacja iWork dla iOS

Jaromir Kopp

19 marca 2019

Wczoraj wraz z nowymi iPadami pojawiła się informacja o nadchodzącej aktualizacji iWork dla iOS. Apple przemycił ją w notce prasowej o zmianach w ofercie iPadów. Co czeka użytkowników iWork?

Najwięcej zyska Keynote

Keynote jest gwiazdą pakietu iWork i jego najdłużej rozwijanym elementem. Można nie używać Pages, Numbers, ale Keynote jest przez wielu uważany za najlepszy program do tworzenia nie tylko prezentacji. Ta perełka za tydzień ma stać się jeszcze lepsza, bo większość usprawnień, które zapowiedział Apple, dotyczy właśnie tego programu.

Aktualizacja iWork na iOS, dostępna będzie w przyszłym tygodniu. Pojawi się w niej ulepszona integracja z Apple Pencil, w tym nowe opcje animacji w Keynote, które pozwalają użytkownikom rysować ścieżkę ruchu dla dowolnego obiektu. Pojawi się również całkowicie nowy interfejs użytkownika, który umożliwi łatwiejsze tworzenie obiektów, w tym przesuwanie, obracanie i skalowanie.

O usprawnieniach innych składników pakietu iWork, czyli Pages i Numbers niestety nic nie napisano.

Przypomnę, że pakiet iWork dla iOS i macOS jest dostępny za darmo w App Store. Dodatkowo można z niego korzystać za pomocą przeglądarki internetowej nawet na Windowsie. Wymagane jest jedynie Apple ID.

Dlaczego warto korzystać z iWork?

Źródło: Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Link

    Jeśli pracuje się w grupie to wystarczy tylko jedna osoba z apple id – może pozostałym udostępnić dokument poprzez link bez wymogu bycia zalogowanym.

    • Jaromir Kopp

      Słuszna uwaga!