^
nowy-imac

Czy tak będzie wyglądał nowy iMac? Bardzo bym chciał

Przemysław Marczyński

12 marca 2019

Co powinien posiadać nowy iMac? Kiedy patrzę na wizualizację Lorenzo Mariotti uświadamiam sobie, że zawarł on w swojej pracy wszystko co sam chciałbym zobaczyć w nowym komputerze Apple. Zobaczcie jak kształtuje się nowy głowie Lorenzo nowy iMac.

Komputer oparty na ARM

Artysta wierzy, że w niedalekiej przyszłości procesory Apple obecnie stosowane w urządzeniach z iOS zagoszczą również w komputerach stacjonarnych. Ich wydajność będzie tak potężna, że będą w stanie napędzić nawet najbardziej wymagające maszyny. Nowe komputery będą wykorzystywać Face ID jako narzędzie ochrony dostępu.

Nowa konstrukcja iMac’a

Ekran nowych komputerów będzie zaokrąglony i bardzo cienki. Wyposażony będzie w niesłychanie szybkie dyski SSD oraz porty Thunderbolt 3. Dodatkowym elementem nowego iMac’a poprawiającym jego bezpieczeństwo będzie zestaw baterii wbudowany w komputer. Dzięki czemu w chwili gdy braknie prądu będziemy mogli bezpiecznie zapisać dane i wyłączyć system.

Najfajniejsza sprawa

Dobrego projektanta poznasz po tym, jak łączy dostępne na rynku elementy w coś zupełnie nowego i… oczywistego. Tak właśnie jest z wyposażeniem iMac’a w matę ładowania indukcyjnego. Umieszczono ją w podstawie komputera i jest niejako doklejeniem zapowiedzianej już ładowarki indykcyjnej Apple – AirPower. Jakie to banalne i oczywiste… i genialne! Wreszcie AirPodsy oraz iPhone znajdzie swoje stałe miejsce przy komputerze.

Nowe akcesoria

Nowe akcesoria będzie można również ładować na wbudowanej ładowarce w iMac’a. Tutaj ciekawą wizją jest klawiatura Magic Keyboard z panelem Touch Bar.

Już za dwa tygodnie będziemy mogli zobaczyć co Apple pokaże na swojej konferencji. Ciekaw jestem czy coś z tej fantastycznej wizji się sprawdzi.

Strona Lorenzi Mariottiwww.lorenzomariotti.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. komor

  Jeżu… tylko nie ten głupi notch w komputerze, na dodatek stacjonarnym. Design over function… Po wsadzeniu do iMaka mobilnych wersji procesorów Intela i mobilnych wersji kart graficznych teraz pora na następne upupienie i mobilnego ARM-a? Naprawdę nie można zrobić komputera, który będzie grubości współczesnego monitora, ale za to będzie miał normalny, stacjonarny, wydajny procesor, dobre chłodzenie i kartę graficzną porównywalną do zwykłego peceta?
  Ładowarka w stopce – genialne i rzeczywiście oczywiste, jak już się na to wpadnie.

  • Tom

   Nie chce psuc radosci, ale ladowarki w stopce od minitora maja juz HP, Dell, Samsung i zapewne jeszcze wiele marek. Nie rozumiem tego podniecenia 🙂

 2. chiefer

  Touch Bar w klawiaturze ma sens tylko wtedy gdy faktycznie ta indukcja będzie w stopce. Inaczej czekało by nas ładowanie klawiatury co 2 dni 😛

 3. pawciu

  Koszmar.
  Ochydnya podstawka, tragiczny pomysł z notchem – bo jak niby mielibyśmy na macu obsługiwać belkę z menu?
  Brakujące piksele po rogach to coś co mi się nie do końca podoba, za to touch-bar zupełnie bez sensu.
  O ile touch-bar ma jako takie zastosowanie w MacBooku gdzie ekran niemal styka się z ekranem i nie musimy latać wzrokiem to w przypadku iMaca w którym wyświetlacz na klawiaturze jest w sporej odległości od monitora latanie wzrokiem i „łapanie autofocusa” jest niewygodne.
  Czemu miałoby służyć usunięcie wszystkich gniazd i portów w komputerze stacjonarnym oprócz USB-C?

  Jedno trzeba przyznać iMac wygląda archaicznie. To już mój trzeci iMac od 2008 (już 11 lat) a od frontu wygląda identycznie.
  Jedynie zmieniła się krawędź, ale żeby to zauważyć trzeba na niego spojrzeć pod kątem.

  W tym czasie miałem MBPro 15” (pierwszego Unibudy) później 15” Retinę a teraz 15” z Touch Barem.
  Trzy razy zmieniał się zauważalnie wygląd a iMac stoi w miejscu.

  Ostatnio był znajomy w biurze, oglądał iMaca i pytał czy to stary model, bo już zrobili z cieńszym ramkami wokół?
  W porównaniu do Macbooków iPhone’ów czy najnowszych iPadów to on faktycznie widać, że to sprzęt z poprzedniej dekady.