Co powinien posiadać nowy iMac? Kiedy patrzę na wizualizację Lorenzo Mariotti uświadamiam sobie, że zawarł on w swojej pracy wszystko co sam chciałbym zobaczyć w nowym komputerze Apple. Zobaczcie jak kształtuje się nowy głowie Lorenzo nowy iMac.
Komputer oparty na ARM
Artysta wierzy, że w niedalekiej przyszłości procesory Apple obecnie stosowane w urządzeniach z iOS zagoszczą również w komputerach stacjonarnych. Ich wydajność będzie tak potężna, że będą w stanie napędzić nawet najbardziej wymagające maszyny. Nowe komputery będą wykorzystywać Face ID jako narzędzie ochrony dostępu.
Nowa konstrukcja iMac’a
Ekran nowych komputerów będzie zaokrąglony i bardzo cienki. Wyposażony będzie w niesłychanie szybkie dyski SSD oraz porty Thunderbolt 3. Dodatkowym elementem nowego iMac’a poprawiającym jego bezpieczeństwo będzie zestaw baterii wbudowany w komputer. Dzięki czemu w chwili gdy braknie prądu będziemy mogli bezpiecznie zapisać dane i wyłączyć system.
Najfajniejsza sprawa
Dobrego projektanta poznasz po tym, jak łączy dostępne na rynku elementy w coś zupełnie nowego i… oczywistego. Tak właśnie jest z wyposażeniem iMac’a w matę ładowania indukcyjnego. Umieszczono ją w podstawie komputera i jest niejako doklejeniem zapowiedzianej już ładowarki indykcyjnej Apple – AirPower. Jakie to banalne i oczywiste… i genialne! Wreszcie AirPodsy oraz iPhone znajdzie swoje stałe miejsce przy komputerze.
Nowe akcesoria
Nowe akcesoria będzie można również ładować na wbudowanej ładowarce w iMac’a. Tutaj ciekawą wizją jest klawiatura Magic Keyboard z panelem Touch Bar.
Już za dwa tygodnie będziemy mogli zobaczyć co Apple pokaże na swojej konferencji. Ciekaw jestem czy coś z tej fantastycznej wizji się sprawdzi.
Strona Lorenzi Mariotti – www.lorenzomariotti.com
Jeżu… tylko nie ten głupi notch w komputerze, na dodatek stacjonarnym. Design over function… Po wsadzeniu do iMaka mobilnych wersji procesorów Intela i mobilnych wersji kart graficznych teraz pora na następne upupienie i mobilnego ARM-a? Naprawdę nie można zrobić komputera, który będzie grubości współczesnego monitora, ale za to będzie miał normalny, stacjonarny, wydajny procesor, dobre chłodzenie i kartę graficzną porównywalną do zwykłego peceta?
Ładowarka w stopce – genialne i rzeczywiście oczywiste, jak już się na to wpadnie.
Nie chce psuc radosci, ale ladowarki w stopce od minitora maja juz HP, Dell, Samsung i zapewne jeszcze wiele marek. Nie rozumiem tego podniecenia 🙂
Touch Bar w klawiaturze ma sens tylko wtedy gdy faktycznie ta indukcja będzie w stopce. Inaczej czekało by nas ładowanie klawiatury co 2 dni 😛
Koszmar.
Ochydnya podstawka, tragiczny pomysł z notchem – bo jak niby mielibyśmy na macu obsługiwać belkę z menu?
Brakujące piksele po rogach to coś co mi się nie do końca podoba, za to touch-bar zupełnie bez sensu.
O ile touch-bar ma jako takie zastosowanie w MacBooku gdzie ekran niemal styka się z ekranem i nie musimy latać wzrokiem to w przypadku iMaca w którym wyświetlacz na klawiaturze jest w sporej odległości od monitora latanie wzrokiem i „łapanie autofocusa” jest niewygodne.
Czemu miałoby służyć usunięcie wszystkich gniazd i portów w komputerze stacjonarnym oprócz USB-C?
Jedno trzeba przyznać iMac wygląda archaicznie. To już mój trzeci iMac od 2008 (już 11 lat) a od frontu wygląda identycznie.
Jedynie zmieniła się krawędź, ale żeby to zauważyć trzeba na niego spojrzeć pod kątem.
W tym czasie miałem MBPro 15” (pierwszego Unibudy) później 15” Retinę a teraz 15” z Touch Barem.
Trzy razy zmieniał się zauważalnie wygląd a iMac stoi w miejscu.
Ostatnio był znajomy w biurze, oglądał iMaca i pytał czy to stary model, bo już zrobili z cieńszym ramkami wokół?
W porównaniu do Macbooków iPhone’ów czy najnowszych iPadów to on faktycznie widać, że to sprzęt z poprzedniej dekady.