^

Program na dziś: 1Password

Tomasz Wołkowski

11 marca 2019

Od zawsze miałem problem z hasłami. Im więcej stron do logowania, tym większy problem. Jak już wymyśliłem jakieś dobre hasło, pojawiał się kłopot z jego zapamiętaniem. W końcu zacząłem przeglądać programy do generowania haseł.

1Password

Znalazłem i w tej chwili już sobie nie wyobrażam korzystania z moich zasobów bez używania 1Password. Aplikacja ta generuje silne hasła i przechowuje je. My ze swojej strony musimy ustawić tylko jedno porządne, właśnie do programu 1Password. Resztę z nich zostanie w nim zapamiętana. Bardzo ciekawą funkcją aplikacji jest możliwość sprawdzenia przez program, które hasła zostały złamane lub wyciekły. Hasła te są sprawdzane przez stronę Haveibeenpwned.com.

Oprócz złamanych haseł, aplikacja sprawdza hasła ponownie użyte lub słabe, strony internetowe, które nie są bezpieczne oraz pokazuje strony z dwuskładnikowym uwierzytelnieniem.

1Password to program nie tylko do zapamiętywania haseł czy loginów. To bardzo dobre narzędzie do przechowywania ważnych notatek, informacji o kartach kredytowych, czy danych prawa jazdy.

O 1Password pisaliśmy również tutaj.

Aplikację możemy pobrać z App Store lub bezpośrednio ze strony producenta. Poniżej króciutki film przedstawiający część możliwości programu.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. BeBop

    Odkąd używam urządzeń Apple, korzystam z wbudowanego w MacOS i iOS pęku kluczy i generatora silnych haseł. Nie rozumiem, po co mi płatne aplkacje…

  2. Mariusz

    Ja również uważam, ze aplikacja 1password jest grubo przereklamowana.

  3. Przemysław Marczyński

    Gdyby 1Password służył mi tylko do gromadzenia haseł to pewnie bym zrezygnował z niego na poczet rozwiązań z macOS. Jednak w 1P trzymam wszystkie wrażliwe informacje, licencje, informacje finansowe, poufne notatki.