^

Program na dziś: Gemini 2

Tomasz Wołkowski

25 lutego 2019

Zduplikowane dane, takie jak zdjęcia, filmy czy muzyka, nie tylko wprowadzają nieporządek, ale także bardzo szybko mogą doprowadzić do zapełnienia dysku. Dobry program do wyszukiwania i usuwania powielonych plików potrafi szybko oczyścić dysk i przywrócić wiele gigabajtów cennego miejsca.

Gemini 2

Gemini 2 to jeden z najlepszych programów do wyszukania i usuwania podwójnych danych. Program skanuje Maca i podejmuje wybory co do znalezionych kopii. Akcje te są dokonywane na podstawie inteligentnego algorytmu, który nie kieruje się wyłącznie nazwami.

Zamiast sprawdzać pojedynczo pliki i foldery, można wymazać od razu wszystkie powielone dane jednym kliknięciem.

Gemini wyszukuje wszystkie rodzaje plików we wszystkich folderach i bibliotekach znajdujących się we wskazanych miejscach. Może przeszukiwać na przykład iTunes czy Zdjęcia. Aplikacja skanuje również foldery i pliki, o których dawno zapomnieliśmy, a które zalegają w zakamarkach dysku.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest wyszukiwanie podobnych danych. Najlepiej wytłumaczyć to na podstawie zdjęć. Są to przykładowo fotografie, które zostały zrobione z podobnej perspektywy. Program porównuje również „prawie” takie same dane, gdzie istnieje możliwość, że nie potrzebujemy obydwu plików. Aby zdecydować, co może zostać usunięte, potrzebny jest przejrzysty i dokładny widok. Takim właśnie podglądem dysponuje Gemini 2. W parę sekund można wybrać duplikaty, pogrupować je i usunąć. Poruszanie się między duplikatami, a podobnymi danymi jest bardzo proste.

Aplikacja posiada jeszcze jedną ciekawą funkcję, mianowicie samo uczący się algorytm. Skaner zapamiętuje to, co wybraliśmy do usunięcia i podczas kolejnego skanowania, proponuje swoje rozwiązania z uwzględnieniem poprzednich naszych decyzji. Gemini 2 stara się nam pomóc w każdej sytuacji. Nawet wtedy, gdy przez przypadek usuniemy jakieś dane, nie ma nic straconego. Możemy wyświetlić ostatnio usunięte pliki i przywrócić je od razu do ich pierwotnych folderów.

Program możemy pobrać z App Store lub ze strony producenta. Roczna opłata wynosi 77,84 zł. Gemini 2 jest dostępny również w abonamencie usługi Setapp. Dla osób o bardziej tradycyjnym podejściu do kupowania oprogramowania istnieje również droższa opcja zakupu jednorazowego, gdzie programu możemy używać w nieskończoność, ale nie mamy dostępu do aktualizacji wprowadzających nowe funkcje.

Zapraszam Was równieżdo obejrzenia krótkiego filmu, prezentującego możliwości Gemini 2:

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. PJ

    Gemini można kupić taniej w promocji https://bundlehunt.com 5$+3$. Przy dobraniu dodatkowych aplikacji (po od 1 do 5$) wychodzi jeszcze taniej.

  2. TMSS

    Niestety próbowałem przeskanować dysk 4 TB i trwa to 5 godzin i na samym końcu skanowania program się przywiesza. Mieli jeszcze z godzinę dwie i nic z tego nie wynika. Niby działa a nic się nie dzieje. Do bani.