Wybierz Strona

Wydaliśmy o 36% więcej na aplikacje niż rok temu

Wydaliśmy o 36% więcej na aplikacje niż rok temu

  • 0
  • 12.02.2019
Jaromir Kopp

To jedna i wcale nie najciekawsza informacja, która płynie z raportu Sensor Tower cytowanego przez Tech Crunch. Wzrost również nie jest rekordowy, ale przy spadku sprzedaży nowych iPhone’ów, znaczący. Co jeszcze interesującego znajduje się w raporcie?

Na gry ponad połowa, „zdrowie” mocno rośnie

Przeciętny użytkownik iOS na gry przeznaczył aż 56% środków, które pozostawił w App Store. To w zasadzie nie jest nic osobliwego, zwłaszcza że wzrost rok do roku był poniżej średniej i wyniósł jedyne 22%.

Jednak są trzy kategorie poza grami, które odnotowały wzrost ponadprzeciętny. To styl życia (+86%), rozrywka (+82%) i zdrowie (+75%).

Ta ostatnia tendencja idzie w parze z coraz bardziej widocznym zaangażowaniem Apple w biznes prozdrowotny. Informacje o kolejnych „życiach” uratowanych przez Apple Watch nie jest ignorowana przez użytkowników i rozglądają się oni w App Store za kolejnymi programami, które mogą pomagać w zachowaniu zdrowia i sprawności.

W wartościach bezwzględnych całość wydatków w App Store na jedno urządzenie wyniosła 79$, z czego przykładowo na gry 44$ (+8$), a na wspomniane zdrowie 2,70$ (rok wcześniej 1,60$).

Pewną rolę we wzroście wydatków ma coraz większa ilość aplikacji w systemie abonamentowym. Warto też pamiętać, że dane obejmują jedynie środki przechodzące przez App Store. Nie ma w nich informacji o subskrypcjach opłacane przez własne systemy wydawców.

A co na to Googla Play?

Nadal w środowisku androidowym wygląda to biednie. Androidowcy na zakupy aplikacji w Google Play przeznaczyli w 2018 jedynie 24,8 miliarda dolarów. Przy 46,6 miliardach w App Store i znaczącej przewadze w ilości użytkowników te dane są bardzo kiepskie. Z ciekawości zapytam, czy są jakieś znaczące sklepy oferujące płatne aplikacje na Androida poza Google Play?

Źródła: macdailynews.comtechcrunch.com

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!