^

Uaktualnienia macOS Mojave 10.14.3 i iOS 12.1.4

Tomasz Wołkowski

8 lutego 2019

Wczoraj udostępnione zostały finalne wersje systemów macOS Mojave 10.14.3 i iOS 12.1.4. Obydwie aktualizacje przyniosły przede wszystkim poprawki bezpieczeństwa i to ważne.

macOS Mojave 10.14.3

Przed paroma dniami został opublikowany błąd w rozmowach grupowych FaceTime. Przez tą lukę możliwym było zainicjowanie połączenia właśnie poprzez FaceTime i podsłuchanie osoby, do której się dzwoniło, do momentu zanim zdecydowała o odebraniu lub odrzuceniu rozmowy, lub nie wyczerpał się czas na podjęcie decyzji. Apple dezaktywował chwilowo tą funkcję. Obecny update naprawia ten błąd.

iOS 12.1.4

Update dla iOS przynosi właściwie to samo. Naprawa błędu w FaceTime. Przed aktualizacją zarówno macOS 10.14.3 jak i iOS 12.1.4 należy wykonać kopie danych zapasowe dla naszego własnego bezpieczeństwa.

Uwaga! macOS z systemem plików APFS domyślnie przed każdą aktualizacją wykonuje migawkę. Jeżeli coś pójdzie nie tak, można przywrócić dysk do stanu z momentu wykonania migawki.

Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy