Wybierz Strona

Huawei ma większe… problemy z patentami

Huawei ma większe… problemy z patentami

  • 1
  • 04.01.2019
Jaromir Kopp

Być może już słyszeliście, że Apple z powodu sporu patentowego z Qualcomm musiało wycofać ze sprzedaży w Niemczech iPhone’y 7 i 8 oraz ich wersje z plusami. Pustka na obrazku tytułowym świadczy, że firma zastosowało się do wyroku. Jednak Huawei, o którym to ostatnio jest również głośno z wielu powodów, ma u Niemców większe problemy.

Huawei – wróg publiczny i szpieg, który używa iPhone’ów

Zacznijmy od końca. Na oficjalnym profilu TT Huawei pojawiły się życzenia noworoczne wysłane z… tak, zgadliście, z iPhone’a. To spora wpadka, ale jeżeli połączy się ją z bojkotem i zakazem używania iPhone’ów w coraz większej ilości chińskich firm i instytucji, w tym oczywiście Huawei, to jeszcze bardziej staje się dotkliwa.

Niechęć do Apple wynika między innymi z wojny handlowej USA–Chiny i coraz powszechniejszej rezygnacji z telekomunikacyjnego sprzętu Huawei oraz ZTE z powodu obaw o szpiegostwo na rzecz rządu Chin. Do tego doszło aresztowanie jednej z szefowych firmy w Kanadzie, które miało związek z naruszeniem międzynarodowego embarga. A to nie koniec problemów tego chińskiego telekomunikacyjnego giganta.

Seek and destroy

Tak można podsumować wyrok sądu w Düsseldorfie. W jego rezultacie Huawei i ZTE muszą zaprzestać oferowania w Niemczech urządzeń zgodnych z AVC / H.264, takich jak smartfony i tablety, które wykorzystują naruszone patenty należące do MPEG LA. Ponadto wszystkie takie produkty będące w magazynach lub w posiadaniu osób trzecich muszą zostać wycofane i zniszczone. Smutne prawda?

Wiele wskazuje na to, że 2019 rok będzie obfitował w różne konflikty oby tylko patentowo-handlowe i nie będzie łatwy, o czym przekonali się już akcjonariusze i szefostwo Apple.

Źródło: Patently Apple

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Na

    Hahaha smutno to wygląda ten screen. Biedne Apple. Tak wojowali patentami że karma wróciła;-)

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!