^

iPad Weekly #6 – nawyki, podcasty i przyśpieszenie

Mateusz Pełka

26 grudnia 2018

Święta już prawie minęły, nadchodzi nowy rok i dla niektórych z nas jest to czas na zmiany w swoim życiu, podsumowanie minionych 365-dni i wprowadzenie poprawek. W tym wpisie przedstawię wam trzy aplikacje na iPad’a, które podbiły moje serducho w tym tygodniu i z pewnością mogą być drogowskazem wskazującym nowy kierunek na przyszły rok.

Habitica: Gamified Taskmanager

Habitica jest jedną z wielu aplikacji, które pomogą nam stworzyć nowe nawyki i pozbyć się tych, które nam przeszkadzają. Nie jest ona jednak taka sama jak inne – wyróżnia się wśród konkurencji podejściem do tematu. Cała idea aplikacji opiera się na grze fabularnej, w której kreujemy postać. Naszymi questami są czynności, które musimy wykonać w prawdziwym życiu. Możemy tworzyć zadania cykliczne, dzienne jak i listy rzeczy do zrobienia. Za niewykonanie zadania otrzymujemy kary i obrażenia. Jeśli zaś uda nam się wykonać zadanie to jesteśmy obdarzani doświadczeniem i monetami, za które możemy kupować ekwipunek dla naszego bohatera. Aplikacja zawiera wiele opcji takich jak czaty, gildie czy zespoły, gdzie możemy jeszcze bardziej wczuć się w grę a jednocześnie zmieniać swój mały świat na lepsze. Najważniejszą jej cechą jest to, ze sami musimy się nagrodzić jak i ukarać co powoduje, że zapamiętujemy swoje sukcesy i błędy na dłużej.

Aplikacja darmowa – AppStore

Anchor

Nowy rok, nowe wyzwania i nowe pomysły! A gdyby jednym z pomysłów było nagranie swojego własnego podcastu? Zapewne nie jednej osobie chodzi po głowie pomysł stworzenia własnego show. Dlaczego więc nie zacząć od aplikacji, która ułatwi ten proces na każdym kroku? Później wystarczy jednym kliknięciem opublikować, to co stworzyliśmy, byśmy mogli być sławni? Anchor potrafi dodawać muzykę w tło, tworzyć przejścia i wstawki muzyczne. Ogromną zaletą jest grupowe nagrywanie gdzie każdy ze znajomych podłącza się do nas i możemy tworzyć wspólnie jeden odcinek.

Aplikacja darmowa – AppStore

Dropped: Drag & Drop Clipboard

W skrócie jest to schowek na dane. iPad wraz z systemem iOS idealnie nadaje się do multitaskingu a Dropped sprawia, że jest to jeszcze wygodniejsze. Jeśli tworzymy artykuł i potrzebujemy do niego użyć grafik i linków jednocześnie to w łatwy sposób możemy wykorzystać tę aplikację. Wystarczy przenieść tam potrzebne materiały, przejść do docelowej aplikacji i zacząć tworzenie. Kiedy będziemy chcieli wykorzystać to co skopiowaliśmy to wystarczy wysunąć okno z rogu ekranu i znajdziemy tam wszystko czego potrzebujemy. To jest tak bardzo prosta aplikacja, a jednocześnie tak przydatna, że nie wyobrażam sobie życia bez niej.

Aplikacja płatna (13,99 zł) – AppStore

Podsumowanie

Seria ta cały czas ewoluuje. Każdy kolejny wpis to nowy sposób na wyrażenie tego jak wspaniałym urządzeniem jest iPad.

Czekajcie na kolejny wpis już za tydzień o tej samej porze. To już ostatni wpis w tym roku także życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

W trakcie czekania zapraszam do przeczytania ostatniego wydania magazynu! Znajdziecie tam mój pierwszy artykuł!

Mateusz Pełka

Z lenistwa i powołania programista, z zamiłowania UX/UI designer, z nudów fan produktywności i optymalizacji pracy, z pragnienia rozwoju aktywny członek lokalnej grupy programistycznej, pasjonat inteligentnych rozwiązań.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy