^

10 produktów Apple, o których nie wszyscy wiedzą.

Tomasz Wołkowski

30 listopada 2018

Apple od końca lat 90-tych , a więc od powrotu Steve’a Jobsa do firmy, ma bardzo przejrzystą ofertę. Zawsze na zasadzie kwadratów: dwa laptopy – jeden dla użytkowników normalnych (MacBook), drugi dla użytkowników pro (MacBook Pro) i to samo dotyczyło zawsze komputerów stacjonarnych : iMac i Mac Pro.
Jednak nie zawsze tak było. Przed powrotem Jobsa oferta była bardzo bogata. John Sculley, który był prezesem firmy, postawił na tak rozbudowaną ofertę, że niewielu w Apple znało całą ofertę firmy.

Jakie produkty z poniższej listy znacie?

Poniżej przedstawiam tylko 10 z niezbyt znanych produktów Apple, które zostały wyprodukowane w tamtych latach. Niestety o żadnym nie można powiedzieć, że zrobił furorę na rynku.
1. Pierwszą pozycją, którą chciałbym przedstawić to drukarka „Silentype” wydana przez Apple w roku 1979.

2. Następnym produktem, a właściwie nie produktem, lecz formą, w jaki software był oddawany do użytku to kasety. W 1978r. Apple wydał na kasetach system do swojego komputera osobistego Apple II. Na kasetach również były wydane takie gry jak „Slot Machine”, „Star Wars” czy „Lemonade Stand”.

3. Aplikacja MacWrite była jedną z pierwszych aplikacji należących do edytorów WYSIWYG. Dzisiaj znamy pakiet iWork i należący do pakietu edytor Pages. Wraz z oryginalnymi Macintshami oferowany był właśnie MacWrite.

4. W latach 80-tych Apple chciało zyskać jeszcze bardziej na swojej dobrej sławie i próbowało wydać kolekcję ubrań. Niestety, albo na szczęście, Apple nie zawojowało branży mody.

5. W roku 1988 Apple opublikowało swój pierwszy płaski skaner. W 1991 r. światło dzienne zobaczył skaner o nazwie „OneScanner” i „ColorOne”, który potrafił skanować w kolorze.

6. PowerCD to odtwarzacz płyt CD od Apple. Odtwarzacz ważył 1,4 kg i można go było podłączyć odpowiednim kablem do telewizora.

7. Dzisiaj Apple nie wpadłoby na pomysł produkcji aparatu, ponieważ dzięki iPhonom można robić znakomite zdjęcia. Jednak w latach 1994-1997 we współpracy z Kodą i Fujifilmem, Apple wypuścił wiele modeli aparatów fotograficznych.

8. Apple zawsze myślało o szkole. Różnie się to udawało, ale zawsze byli obecni w tym sektorze. Dzisiaj mówi się o iPadach dla szkół. W latach 2002 – 2006 mówiło się o komputerach dla szkół. eMac, bo o nim mowa, niestety nie znalazł wielu użytkowników w szkołach.

9. W 1981r. Apple wydało zewnętrzny dysk twardy ProFile, który można było kupić jako urządzenie uzupełniające do Apple III lub do Apple Lisy. ProFile oferował 5 MB miejsca. W 1985r. Apple wydało zewnętrzny dysk twardy Hard Disk 20, który był oferowany razem z Macintoshem 512K.

10. Przenośny wyświetlacz LCD był odpowiedzią na problemy Apple z parokilogramowym monitorem Apple IIc.

 
Źródło: maclife

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy