^

iPad Weekly #1 – pięć aplikacji tygodnia

Mateusz Pełka

14 listopada 2018

Jest to pierwszy wpis serii iPad Weekly, który przedstawia pięć aplikacji na iPad’a, które mogą zaciekawić nawet tych bardziej zaawansowanych użytkowników. Celem serii jest prezentowanie najciekawszych, wyjątkowych, narzędzi i gier, które mogą odmienić codzienne używanie tabletu od Apple. Dla osób używających innych aplikacji postaram się wskazać możliwe alternatywy.

Bear


Jeden z najbardziej popularnych notesów, który daje możliwość synchronizacji danych poprzez iCloud. Dodatkowo obsługuje style, dzięki którym możemy dostosować wygląd aplikacji do swoich potrzeb. Niewątpliwą zaletą jest wsparcie dla markdown i to co najważniejsze – jest dostępny na systemy macOS i iOS. Subskrypcja nie ogranicza w znacznym stopniu używalności. Jest czytelny i daje możliwość organizowania wpisów po tagach.
Aplikacja darmowa (+ subskrypcja) – AppStore

Unsplash


Kolejną aplikacją jest jeden z największych banków darmowych zdjęć na licencji, która pozwala na komercyjny użytek. Niezwykłe ujęcia, które mogą zdobić bloga, tapetę urządzenia czy ścianę w salonie. Ogromny wybór, łatwe wyszukiwanie i niezliczona ilość artystów zamieszczających swoje prace. Kolekcja zapiera dech w piersiach i gwarantuję, że jest w czym wybierać.
Aplikacja darmowa – AppStore

Insight Timer


Chwila relaksu, odpoczynku i zadumy wraz z tą aplikacją to nie tylko czas do wyciszenia się, ale też do zajrzenia w głąb siebie. Medytacje dostępne są w wielu językach, w tym po polsku. Umożliwia ona wybór sposobu spędzania czasu na podstawie stanu emocjonalnego jak i efektów jakie chcemy osiągnąć. Ogrom możliwości i subskrypcja, której jeszcze nie potrzebowałem sprawiają, że mogę tę aplikację polecić z całego serca… i otwartego umysłu.
Aplikacja darmowa (+ subskrypcja) – AppStore

Tastemade


Na sam widok ślinka cieknie, a co dopiero jak uruchomimy aplikację i zaczniemy zagłębiać się w podane tam przepisy? Jeśli miałbym opisać tę aplikację w dwóch słowach to nazwałbym ją generatorem głodu. Wystarczy wejść na chwilę by uświadomić sobie jak bardzo jest się głodnym. Znajdziemy tam nie tylko słodkości, ale także ciekawe przepisy na obiady czy kolacje. Dodatkowo istnieje możliwość brania lekcji gotowania oraz oglądania telewizji Tastemade TV, gdzie znajdziemy interesujące programy kulinarne.
Aplikacja darmowa (+ subskrypcja) – AppStore

Stardew Valley


Gra, która podbiła serca ludzi z całego świata. Dostępna na macOS, Windows, konsole i od niedawna na iOS. Za każdym razem kiedy sięgam po iPad’a muszę powstrzymywać się przed jeszcze jednym dniem w grze. Proste zasady, rozwijanie znajomości z mieszkańcami wioski, przyjemne zadania i lekka fabuła to idealne zestawienie na chwilę rozrywki bez zobowiązań. Oczywiście wymienione zalety to nie wszystko! Jest ich mnóstwo, ale musiałbym uchylić rąbka tajemnicy stojącej za tym tytułem, a nie chciałbym nikomu popsuć zabawy. Motyka w dłoń!
Aplikacja płatna (37,99 zł) – AppStore

Na iPad’a…

Aplikacje na iPad’a nie oznaczają, że nie są dostępne również na iPhone’a. Zachęcam do przyjrzenia się temu zestawieniu, a z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Mateusz Pełka

Z lenistwa i powołania programista, z zamiłowania UX/UI designer, z nudów fan produktywności i optymalizacji pracy, z pragnienia rozwoju aktywny członek lokalnej grupy programistycznej, pasjonat inteligentnych rozwiązań.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy