Select Page

Poprawki bezpieczeństwa dla macOS Sierra 10.12.6 i macOS High Sierra 10.13.6

Poprawki bezpieczeństwa dla macOS Sierra 10.12.6 i macOS High Sierra 10.13.6

  • 0
  • 03.11.2018
Jaromir Kopp

Apple nie zapomina o bezpieczeństwie starszych systemów, więc nie zapominajmy i my. Jeżeli ktoś przegapił poprawki wypuszczone 30 października, a nadal używa starszych systemów, to radzę, aby jak najszybciej zajrzał do App Store i pobrał łatki dla macOS Sierra 10.12.6 i macOS High Sierra 10.13.6. A naprawiono sporo błędów. Uwaga! Również ostatnia aktualizacja macOS Mojave 10.14.1 zawiera długą listę łatek bezpieczeństwa.

Lista poprawek Sierra 10.12.6, macOS High Sierra 10.13.6 i 10.14 Mojave

Jest pokaźna i zawiera pewne groźnie wyglądające, przynajmniej z opisu poprawki. Dla macOS Mojave 10.14.1 naliczyłem ich około 20, a dla wcześniejszych systemów ponad 40.
Dotyczą one tak wrażliwych komponentów, jak usługi sieciowe, dołączone interpretery Perl, czy Ruby, czy nawet EFI. Część z błędów pozwala na uzyskanie przywilejów systemu przez nieautoryzowane programy lub kod, inne na dostęp do danych z innych procesów lub kody systemu. Są też takie, które pozornie „tylko” mogły doprowadzić do nieprawidłowego działania, czy zawieszania się systemu.
Pełną listę wraz z opisem (na razie niestety po angielsku) znajdziecie pod adresem: About the security content of macOS Mojave 10.14.1, Security Update 2018-002 High Sierra, Security Update 2018-005 Sierra.
Kompletna lista najnowszych aktualizacji (również innych systemów i aplikacji) znajduje się na stronie: Uaktualnienia zabezpieczeń firmy Apple.
Większość aktualizacji znajdziecie, zależnie od systemu w Preferencjach systemowych (Mojave) lub App Store (starsze systemy).

Może Cię zainteresować:

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!