^
microsoft-office-mojmac

Microsoft Office 365 zainstalujesz na wszystkich komputerach

Przemysław Marczyński

3 października 2018

Teraz Microsoft Office zainstalujesz na wszystkich swoich urządzeniach. Niezależnie jaki płacisz abonament Office 365, nie ma już ograniczeń co do ilości komputerów z pakietem Microsoft Office. Ten ruch sprawia, że bezapelacyjnie Microsoft ma najlepszą usługę w chmurze na rynku.

Kupuj tani Office dla Mac

Oferta Microsoftu na pakiet Office 365 stała się wyjątkowo ciekawa. Wczoraj zmianie uległy warunki licencyjne jakie nakładano na użytkowników – ograniczenia w ilości instalowanych kopii programów. Dziś kupując wersje pakietu Microsoft Office w najtańszej ofercie Personal, możemy instalować go na wszystkich swoich komputerach. Równocześnie pracować będziemy mogli, aż na pięciu komputerach. Co wydaje mi się dość zabawne widząc informację o ograniczeniu licencji dla jednej osoby. Dla nas jest to świetna informacja, bo największe ograniczenie wersji Personal pakietu Office 365 zostało właśnie zniesione.

Jaki Office 365 wybrać?

Office 365 ceny
Microsoft oferuje dla użytkowników domowych dwie możliwości opłat abonamentowych: Personal dla jednego użytkownika w cenie 299,99 zł na rok oraz opcję dla Użytkowników Domowych w cenie 429,99 zł na rok. Różnica polegała na tym, że tańsza opcja mogła być zainstalowana na jednym komputerze i jednym urządzeniu mobilnym. Wersja Domowa obsługiwała pięć osób. Dziś różnica ta została zatarta. W tańszej wersja Personal zniesiono ograniczenia instalacji oprogramowania. Dodatkowo w jednym czasie uruchomimy aplikacje na pięciu komputerach. Licencja Personal nadal wnosi ograniczenie, że z aplikacjami może pracować tylko jednak osoba, jednak w warunkach domowych będzie trudno utrzymać ten rygor.

Office na dowolnej liczbie urządzeń

Porównawcza tabela pakietów Office na polskiej stronie Office.com może wprowadzać w błąd. Widnieje na niej informacja, że wersję Personal możemy używać na jednym komputerze PC lub Mac. Jeśli dokładniej prześledzimy ofertę pakietu biurowego przeczytamy:

„Zainstaluj pakiet Office na wszystkich komputerach.Bezproblemowe wykonywanie różnych zadań w pracy i w domu. Twoje urządzenia są automatycznie synchronizowane, dzięki czemu możesz przerwać pracę w jednym miejscu i podjąć w innym. Zainstaluj pakiet Office na wszystkich swoich urządzeniach i loguj się do 5 jednocześnie.”

Obecnie posiadam zainstalowany pakiet Office 365 na 4 komputerach oraz 2 urządzeniach z iOS. Nie było żadnego problemu z równoczesną pracą w edytorze tekstu Word. Potwierdza to jedynie możliwości jakie daje tańsza opcja Office 365 Personal.

Najlepsza opcja na rynku

Microsoft w mojej ocenie ma najlepszy pakiet usług. W chwili gdy wersja Personal nie ma już ograniczeń do ilości aktywnych urządzeń i kosztuje nas niespełna 25 złotych miesięcznie – jest to oferta nie do pobicia. Pamiętać należy, że obok dostępu do najnowszych wersji edytora tekstu Word, arkusza kalkulacyjnego Excel i innych aplikacji biurowych otrzymujemy w usłudze OneDrive 1 TB na nasze dane. Dziś w tej cenie nawet oferta Dropbox’a (bez pakietu biurowego) wychodzi drożej i za 1 TB musimy zapłacić 8,25 Euro (około 35 złotych).
Jeśli chcecie mieć dostęp do legalnego oprogramowania Microsoftu, pakiet Office 365 Personal wydaje się być doskonałą opcją dla domowego zacisza. Zazwyczaj mamy w domu kilka komputerów i teraz nie będzie problemu z instalacją na nich kopii pakietu biurowego Microsoft Office. Jedna rzecz wspólna to przestrzeń OneDrive do której wszyscy będą mieli dostęp. Jeśli chcecie ograniczyć dostęp do swoich danych na wirtualnym dysku Microsoftu, wówczas opcja dla Użytkowników Domowych jest najlepszym wyborem. Znając jednak realia domowych zmagań z dokumentami myślę, że wydanie 25 złotych miesięcznie będzie najlepszą opcją. Krotko mówiąc… Microsoft zrobił świetny ruch.
Oficjalna strona pakietu Office 365 – www.office.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. lolek

    Piszesz, że wszyscy będą mieli dostęp do plików w chmurze w wersji Personal. Widzę, że ktoś tu zapomniał, że nie jest to licencja na kilka osób, a na jedną.

  2. Seba

    Poza tym jak można pisać najlepsza usługę skoro to jest Office

  3. Krzysiek

    @Seba niestety nie prawda jest bolesna, nie ma na rynku nic lepszego od pakietu office, są protezy jak open office tworzone przez pasjonatów czy pakiet iWork ale one do pięt MSO nie dorastają. Owszem do prostych prac iWork jest dobry (sam korzystam). Taki zestaw jak MSO + ileś set tam GB w chmurze to oferta najlepsza na rynku i pewnie działająca.