^

Wkrótce 9 sezon „The Walking Dead” i promocja w iTunes… brytyjskim 🙂

Sebastian Szwarc

2 października 2018

Już wkrótce wielka premiera dziewiątego sezonu “The Walking Dead”. Seria będzie mieć swoją inaugurację tradycyjnie w niedzielny wieczór o 21:00 czasu wschodniego na AMC. W poniedziałek będzie można obejrzeć odcinek w Polsce i w Wielkiej Brytanii na kanale Fox.
Niezależnie czy lubisz ten serial czy go nienawidzisz nie da się ukryć iż jest to wydarzenie telewizyjne. Przygody szeryfa Ricka Grimes’a , który próbuje przetrwać w post-apokaliptycznych Stanach Zjednocznonych opanowanych przez zombie mają już status kultowy. W ostatnich sezonach poziom ogólny nieco spadł ale wyrównuje to z nawiązką Neegan, rewelacyjnie zagrany przez J.D. Morgana. W serii 9 nie zabraknie z pewnością kolejnych zagadek z których dwie najważniejsze to – w jaki sposób odejdzie z serialu Andrew Johnson i czy pojawią się wreszcie znani z komiksu Szeptacze.

Przy takich wydarzeniach z reguły łatwiej o różne promocje i tak jest i tym razem bowiem Apple przeceniło cały serial w Wlk. Brytanii (najwidoczniej uznając iż w Stanach kto chce nadrobić zrobi to na Netflixie). Nasi czytelnicy mieszkający na Wyspach i posiadający brytyjskie konto iTunes mogą nabyć poszczególne sezony w cenach od 5.99£ do 17.99£, bądź nabyć Sezony 1–7 w kolekcji za 54.99£.
Przy okazji zareklamuję też tropiciela promocji w anglojęzycznym iTunes, który napisałem dla serwisu bestappletv.com

A co z miłosnikami serialu w naszym kraju?

Jak zawsze są zostawieni samym sobie. Mimo iż dostępność i promocje filmowe w iTunes znacznie się w naszym kraju poprawiła, to Apple nadal konsekwentnie ignoruje oglądaczy seriali w Polsce. Wydawałoby się że dla najdroższej firmy świata nie powinien być to problem, tymczasem jest to kwestia wciąż nierozwiązana od lat.

Nie bez znaczenia jest też polityka firmy AMC Polska, która konsekwentnie oszukuje polskich widzów twierdząć iż “TWD to nie nasz serial” równocześnie emitując spin-off “Fear the Walking Dead”. Również FOX nie oferuje w Polsce żadnej własnej usługi dostępu na życzenie, jeśli więc nie nagramy serialu z kablówki męcząc się przy tym z lektorem, którego nie da się wyłączyć jesteśmy zdani jedynie na usługi pirackie. Firmy nie potrafią się także dogadać z sieciami kin w efekcie nie możemy w Polsce uczestniczyć w wydarzeniach specjalnych tak jak to miało miejsce chociażby z pokazami finału “Gry o Tron” w sieci Helios.

W naszym kraju niedostępny jest też towarzyszący serialowi post-show “Talking Dead” prowadzony przez Chrisa Hardwicka. W USA można oglądać go w usłudze AMC Premiere, a w Wlk. Brytani dzięki usługom TVPlayer, NowTV, bądź na dekoderach Sky Q.

Na osłodę dla polskich kinomanów prawie 150 filmów przecenionych w iTunes – lista na naszej promocyjnej stronie.

Komentarze (0)
L

0 komentarzy