^
iWork znów odświeżony! Apple zaczęło dbać o ten pakiet

Aktualizacje iWork. Dużo nowości!

Jaromir Kopp

18 września 2018

Nie tylko systemy doczekały się wczoraj aktualizacji. Wieczorem zaroiło się od powiadomień o nowych wersjach programów w App Store. Jednak moją uwagę przyciągnęły aktualizacje iWork. Dużo nowości w nich zawartych nie wieże się bezpośrednio ze zaktualizowanymi systemami. Unowocześnione zostały wersje na iOS i macOS.

Skróty Siri, tryb ciemny

Te dwie nowości wiążą się bezpośrednio z nowymi systemami. Interesujące jest, że Apple nie czekał na oficjalne udostępnienie macOS 10.14 Mojave, aby do iWork dodać funkcje z nim związane. Poza „Dark mode” pojawiło się wsparcie dla Kamera Kontinuity, czyli możliwość wstawiania zdjęć i skanów wprost z iPhone’a. Wszystkie aplikacje pakietu zyskały możliwość łatwiejszego nagrywania i dodawania dźwięku oraz nowe kształty do użycia w dokumentach.
Wersje na iOS lepiej radzą sobie ze „sprytnymi adnotacjami”, dostały udoskonalone funkcje eksportu i zapisu grafik, a Pages dodatkowo potrafi animować obiekty.
Na tym tle dość mocno wyróżnił się Numbers. Arkusz kalkulacyjny zyskał Kategorie inteligentne. Pozwalają one na wybieranie, łączenie i segregowanie danych wg różnych rodzajów kryteriów w sposób automatyczny.
To tylko skromny wycinek nowości. Więcej znajdziecie w informacjach o aplikacjach na stronie Apple oraz w opisach aktualizacji w App Store.
Zrzut ekranu 2018-09-18 o 09.32 Zrzut ekranu 2018-09-18 o 09.32 Zrzut ekranu 2018-09-18 o 09.32

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Henryk

  Kamera Kontinuity w High Sierra to jeszcze nie działa? Dopiero w Mojave?

  • Jaromir Kopp

   Tak, tak samo jak tryb ciemny

 2. Lol

  A korespondencja seryjna powróciła?

 3. Kejt

  Jak to jest z tą korespondencją seryjną? Się da czy się nie da?