Kolejne źródła potwierdzają użycie Dual SIM w iPhone’ach. W zasadzie możemy być już pewni, że zdolność do obsługi dwóch numerów w modemach od Intela nie pójdzie na marne. Jednak nadal pozostaje kilka pytań.

Zdjęcia iPhone’a 6,1” LCD

Ponieważ różne są spekulacje na temat nazwy najtańszego, ale nie najmniejszego modelu, to ograniczę się do podania wielkości ekranu.

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia prototypów tego modelu z trochę większym slotem na kartę SIM oraz z samą tacką. Karty są w niej ułożone jedna za drugą, dlatego sam slot nie musiał być mocno powiększony.

China Telecom wie więcej

I nawet dopuścił się pewnego spoilera. Pojawił się w jej mediach społecznościowych baner, na którym widać bliżej nieokreślonego iPhone’a jednak przypominającego kształtem i tapetą na ekranie modele z ekranem OLED. Jednak najważniejszy szczegół to dwa miejsca na karty SIM. Dodatkowo całkiem inaczej rozmieszczono w nim otwory niż we wcześniej wspominanym iPhone 6,1”. Miejsca na karty micro SIM są ułożone obok siebie, rozdzielone otworem służącym do wyjmowania tacki.

Dual SIM w iPhone'ach pewnie

Obwieszczenie jednak szybko zniknęło i zostało zastąpione trochę bardziej aluzyjnym. Jednak i na nim pojawiły się dwie karty SIM oraz Apple… znaczy jabłko. To nie koniec. Kolejny baner pokazuje, że China Telecom będzie miał w ofercie wszystkie trzy modele, jednak nie sugeruje, aby najmniejszy z nich dostał możliwość obsługi dwóch numerów.

Dual SIM w iPhone'ach pewnie

Dla wszystkich czy dla wybranych?

Powyższe dowody i poszlaki nie zdradzają najważniejszego. Czy modele Dual SIM będą dostępna na wszystkich rynkach, a jak nie to na których? O ile w USA Dual SIM nie jest zbyt popularny, to w Azji jest niemal nieodzowny i na razie możemy być pewni, że tam będzie dostępny. Jednak i w Europie obsługa dwóch numerów się przydaje. Wątpliwości nie rozwiewa również trop wschodni prowadzący do Eurasian Economic Commission (EEC), gdzie w lipcu pojawiły się nowe modele iPhone’ów. Dwa podzielone na 3 wersje oraz jeden w pięciu wcieleniach.

Na koniec przypomnienie. Modemy Intela obsługują tryb Dual SIM Standby (DSS). Oznacza to, że obie karty i oba numery są aktywne i „nasłuchują”, ale transmisje internetowe, rozmowy oraz SMS-y w danym momencie mogą być obsługiwane tylko przez jedną z nich. Jeżeli odbierzemy połączenie, a na drugi numer ktoś będzie chciał się dodzwonić, to usłyszy on komunikat o zajętości, a my po zakończeniu rozmowy otrzymamy powiadomienie o tym, że ktoś się chciał połączyć. To obecnie najpopularniejszy tryb pracy Dual SIM.

Źródła: gsmarena.commacdailynews.com

Może Cię zainteresować: