^
AppleWatch-nike-start

Apple nie może narzekać na sprzedaż Apple Watch

Przemysław Marczyński

5 września 2018

Sprzedaż urządzeń naręcznych rośnie z każdym miesiącem. Według analizy IDC tylko w drugim kwartale 2018 roku na rynek trafiło 27,9 milionów tych urządzeń. To wzrost o 5,5% odnośnie poprzedniego roku. Apple na tym polu zdominowało konkurencję sprzedając najwięcej urządzeń tego typu.

4.7 milionów Apple Watch w 4 miesiące

Apple Watch to najlepiej sprzedający się zegarek na świecie. Wśród firm oferujących tego typu urządzenia zajmuje najwyższe podium z ilością 4.7 milionów urządzeń w drugim kwartale tego roku. Drugie miejsce zajmuje Xiaomi z wynikiem 4.2 miliona urządzeń. Największy spadek odnotował Fitbit zajmujący trzecią pozycję z wynikiem 2.7 miliona. 
sprzedaz-applewatch

Apple Watch mocnym graczem

Apple swoją pozycję na rynku urządzeń naręcznych buduje z dużą uwagą. Możemy się śmiać z Myszki Miki paradującej po tarczy zegara ale najwidoczniej analitycy firmy wiedzą do kogo trafiać ze swoim produktem. Apple odnotowuje spektakularny wzrost w sprzedaży swojego zegarka. W drugim kwartale 2017 Apple sprzedało 3.4 miliony zegarków. Wzrost sprzedaży jest imponujący i w tym roku wynosi aż 38.4%. Dziś Apple Watch to 17% całego rynku „smart-urządzeń” noszonych na ręce. 
Wyniki badań IDC – www.idc.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy