^
Jak rywalizować ze znajomymi w watchOS 5

Jak rywalizować ze znajomymi w watchOS 5

Jaromir Kopp

28 sierpnia 2018

Apple Watch ma korzystny wpływ na aktywność swoich użytkowników. Oczywiście nie na wszystkich, jednak znaczna ich część przyznaje się skrycie lub otwarcie, że „zamyka kręgi” i kolekcjonuje kolejne odznaki. Jeżeli również Ciebie motywuje do większej aktywności zamykanie kręgów w Apple Watch, to rywalizacja zmotywuje Cię jeszcze bardziej.

Jak rywalizować ze znajomymi w watchOS 5

Rywalizować można tylko z osobami, którym udostępniamy informacje o naszej aktywności (i wzajemnie).

Aby rozpocząć rywalizację, uruchom na iPhone aplikację Aktywność, wejdź do zakładki Udostępniane i wybierz z listy rywala. Jeżeli nie ma go na liście Udostępniane, to możesz mu wysłać zaproszenie, pukając w plus. Jeżeli osoba jest na liście, wybierz ją i następnie puknij w „Rywalizuj z: …”. Osoba będzie miała 48 godzin na podjęcie walki.

Zasady rywalizacji

Rywalizacja trwa 7 dni. Zaczyna się następnego dnia po podjęciu wyzwania, aby każdy z rywali miał pełne 7 kolejnych dni. Jeżeli rozpoczniecie rywalizację w środę rano, to zakończy się ona we wtorek wieczorem.

Można rywalizować tylko parami, czyli Ty i wyzwana osoba. Jednak jednocześnie można prowadzić kilka rywalizacji rozpoczętych w różnych lub tych samych dniach, ale zawsze jest to „jeden na jeden” lub w żargonie disko-remozo-budko-piwnym „choć na solo”.

Jak rywalizować ze znajomymi w watchOS 5 Aktywność app

Punkty są przyznawane za każdy procent dodany do aktywności: „Ruch”, „Ćwiczenie”, „Na nogach”. Oznacza to, że jeżeli mamy ostawiony cel 500 kcal i w ciągu dnia zbierzemy 750 kcal, to dostaniemy 150 punktów. Jeżeli uda się osiągnąć 300% normy to dostaniemy 300 punktów. Podobnie z pozostałymi kręgami. Godzina ćwiczeń daje 200 punktów, 12 godzin na nogach daje 100 punktów.

Uwaga: maksymalnie można w ciągu doby zebrać 600 punktów, czyli 4 200 podczas tygodnia rywalizacji, jeżeli będziemy się bardzo i systematycznie starać.

Jak rywalizować ze znajomymi w watchOS 5 Aktywność app na zegarku

Podczas rywalizacji dostajemy powiadomienia o osiągach rywala. Można na nie w dowcipny sposób odpowiadać wprost z zegarka. Apple przygotował porcję motywujących lub buńczucznych odzywek.

Stan rywalizacji można podglądać w aplikacji Aktywność na iOS i w zegarku. W obu należy wybrać Udostępnianie (na zegarku znajduje się na ekranie po prawej stornie) i dalej wybrać rywala. Pojawią się informacje o jego dziennej aktywności, zdobytych punktach (jego i Twoich) oraz wykres z poprzednich dni.

Nagrodą za ukończenie rywalizacji jest odznaka (nawet za przegraną), dodatkowa jest przyznawana za wygraną. Każda jest inna zależnie do rywala.

Nowy system na zegarki powinien pojawić się za 2-3 tygodnie i będzie dobrą motywacją, aby utrzymać aktywność również po wakacjach.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Tomek

    Niestety ale za przegranie nie dostaje się odznaki 🙂