^

Kiedy pojawi się Microsoft Office 2019

Przemysław Marczyński

23 sierpnia 2018

W najbliższych tygodniach na rynku pojawi się nowa odsłona pakietu biurowego Microsoft Office 2019. Użytkownicy, którzy będą chcieli zainstalować nowy zestaw narzędzi, będą również zmuszeni do uaktualnienia systemu macOS do wersji 10.12 – macOS Sierra. We wrześniu Microsoft planuje aktualizację swojej usługi Office 365. Jest to dostęp do najnowszego pakietu Office przy miesięcznej opłacie abonamentowej. Jak podaje komunikat na stronie wsparcia technicznego, aby dokonać aktualizacji, również będziemy musieli zaktualizować system operacyjnego macOS do wersji 10.12.

Kiedy premiera nowego pakietu Microsoft Office 2019

Już w 2017 roku Microsoft zapowiedział na swoim blogu, że kolejna odsłona pakietu biurowego pojawi się na rynku w drugiej połowie 2018 roku. Nie będę zatem zdziwiony jeśli zapowiedź wrześniowej aktualizacji, która ma od nas wymagać instalacji nowego systemu operacyjnego nie jest tym czasem, gdzie będą dokonywać się zmiany w numeracji pakietu Microsoft Office. Dostosowanie oprogramowania do nowego macOS może świadczyć o tym, że całkowicie został zmieniony kod oprogramowania, dając tym samym możliwość pojawienia się nowych funkcji. Tak duże zmiany w oprogramowaniu zazwyczaj wiążą się z nowymi wersjami oprogramowania. Jest to chyba najlepszy dowód na zbliżający się Microsoft Office 2019. 

Co będzie zawierał nowy pakiet biurowy

W skład nowego Microsoft Office 2019 użytkownicy otrzymają pięć aplikacji. Niezmiennie są to: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote. Niestety na tym etapie nie wspomina się oficjalnie o aktualizacjach oprogramowania w wersji mobilnej. 

Jake zmiany przyniesie Microsoft Office 2019 for Mac

word-2019-focusmode
Z tego co pisałem wyżej o zmianie wymagań systemowych dla Microsoft Office 2019 powinniśmy być pewni, że największą rewolucją będzie szybkość działania aplikacji. Pakiet biurowy powinien wreszcie korzystać z nowych narzędzi programistycznych jakie daje Apple (i przy okazji odcina stare systemy). Microsoft zatem musiał przebudować swój pakiet biurowy praktycznie od zera i sam jestem bardzo ciekaw co z tych radykalnych zmian w kodzie wyszło. 
Obok lepszej integracji z systemem otrzymujemy również nowe funkcje w aplikacjach. Edytor tekstu Word pozwoli nam skorzystać z Focus Mode, opcji skupiającej naszą uwagę na tworzonym tekście. Pasek narzędziowy programu będzie można dopasować do naszych potrzeb, a tworzenie dokumentów w wielu językach powinno być łatwiejsze z faktu na wykorzystanie opcji Word Translator. Arkusz kalkulacyjny Excel pozwoli na budowanie nowych wykresów oraz otrzyma dodatkowe funkcje obliczeniowe (CONCAT, TEXTJOIN, IFS, SWITCH). Prezentacje w PowerPoint będzie można stworzyć w formacie 4K. Dojdą również nowe przejścia w slajdach. Klient pocztowy Outlook przyspieszy pisanie e-maili z faktu na użycie szablonów. Opcja Wyślij później da nam możliwość ustalenia czasu wysyłki wiadomości, a Focus inbox pozwoli wydajniej zarządzać pocztą.
office-2019

Wersje pudełkowe nadal w sprzedaży

Mówiąc o dacie premiery warto wspomnieć o dystrybucji pakietu biurowego Microsoftu. W pomocy technicznej można dotrzeć do informacji gdzie jasno jest powiedziane, o dostępności wersji pudełkowej oprogramowania i sprzedaży w modelu subskrypcyjnym – Office 365. Cena tej usługi dla klientów indywidualnych zaczyna się od 29,99 zł miesięcznie. Jestem przekonany, że użytkownicy płacący abonament otrzymają nowe narzędzie w pierwszej kolejności. 
Oficjalna strona pakietu biurowego Microsoft Officewww.office.com
Źródło informacji: Wsparcie Microsoft

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. bjonczy

  Zakładam, że będąc subskrybentem Office365 bez zmiany cen dostanę nową wersję w dniu premiery. W sumie, taka idea subskrypcji 🙂

 2. Czerwek

  A nie wiadomo przypadkiem czy do Excela na osx może się pojawić PowerPivot?

 3. LANcaster

  Przemek, Focus Mode jest już w Wordzie 2016 😉

 4. Wifi

  Po co mi ten opis txt sponsorowanego! Office to jest to samo co już było 10 lat temu tylko w innej szacie graficznej. jest tak zrobiony aby kupić nową książkę lub w USA iść na kurs doszkalający do Microsoft za 2000 $. Obietnice ze znajdzie się coś nowego i piękniejszego to jak obietnice ze z nowym modelem Fiat poprawił swoją „legendarną jakość”. Albo WV.

 5. Kot Schroedingera

  Ja też się czuję trochę rozczarowany tekst redaktora Marczyńskiego. W zasadzie żadnych konkretów, tylko lanie wody.