^

Ile zarabia Dropbox?

Przemysław Marczyński

14 sierpnia 2018

Dropbox to jeden z najpopularniejszych serwisów pozwalających na przechowywanie pliki w chmurze. Swoją popularność zyskał dzięki darmowej przestrzeni dyskowej, gdzie każdy użytkownik otrzymuje „na start” 2 GB na swoje pliki. Dziś Dropbox może pochwalić się 500 milionami użytkowników w 180 krajach, co stawia go w pozycji lidera tej branży.  

Ile zarabia Dropbox

Dropbox ma się czym pochwalić. Drugi kwartał tego roku to świetny wynik, szczególnie gdy patrzymy na przychody jakie firma osiągnęła w minionym roku. Jeśli porównamy poprzedni kwartał do dzisiejszych wyników finansowych to Dropbox deklaruje wzrost o 27%. Dochód firmy to 339,2 miliona dolarów w drugim kwartale 2018 roku. W kolejnym miesiącach spodziewany jest kolejny wzrost dochodu o 3%-4%. W 2018 Dropbox może uzyskać dochód na poziomie 1,372 miliarda dolarów. 
dropbox-Smart-Sync

Ilu użytkowników płaci za korzystanie z Dropbox

Może się wydawać, że 2 GB darmowej przestrzeni to wystarczająca ilość na przechowywanie danych w chmurze. Dla większości użytkowników serwisu faktycznie jest to wystarczająca przestrzeń do wykorzystania. Z 500 milionów użytkowników za usługę płaci „zaledwie” 11,9 milionów. Może się to wydawać mało spektakularnym wynikiem. Kiedy jednak spojrzymy na poprzedni rok to odnotujemy, że z płatnej opcji korzystało wówczas 9,9 miliona osób. Mamy zatem wyraźny wzrost zapotrzebowania na płatne, bardziej zaawansowane funkcje dla przechowywania plików w sieci. 

Przychody z usług w internecie rosną

Firmy nauczyły się już jak można zarabiać na usługach w internecie. Jako użytkownicy potrzebujemy coraz nowszych i lepszych rozwiązań pozwalających nam pracować i odpoczywać przy użyciu internetu. Ta przestrzeń sieci i nasza codzienność są ze sobą bardzo mocno połączone. Nie dziwi zatem już fakt, że płacimy za dostęp do muzyki i filmów w sieci czy rozszerzamy usługę iCloud pozwalającą nam przechowywać więcej zdjęć na serwerach Apple. W swoim ostatnim raporcie finansowym Apple, jasno widać, że przychody z usług internetowych drastycznie rosną. Apple odnotowało dochód na poziomie 9,5 miliarda dolarów przewyższając tym samym zarobki ze sprzedaży iPadów i komputerów. Wzrost dochodu Apple ze sprzedaży cyfrowych produktów w iTunes, obsługi Apple Pay oraz sprzedaży iCloud wyniósł 37% w skali roku.
Nie masz jeszcze Dropbox’a (w co wątpię:-)). Załóż swoje konto.
Oficjalna witryna usługi Dropbx – www.dropbox.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. MDW

    To nie jest tak, że ludziom którzy nie płacą za więcej miejsca wystarczają 2 GB. Właściwie chyba nie znam nikogo kto ma 2 GB chociaż nie płaci. Przy różnych okazjach można było uzbierać znacznie więcej. Na przykład ja mam 8,5 GB i oczywiście nie płacę. Tyle spokojnie wystarcza do tego co robię.
    A wyniki finansowe faktycznie imponujące. Nigdy bym nie przypuszczał, że oni tak dobrze stoją.