^

Jeden z najpiękniejszych sklepów Apple powstał we Włoszech

Przemysław Marczyński

27 lipca 2018

Nie tylko Nowy Jork może pochwalić się szklaną bryłą sklepu Apple, która zachwycała wiele osób swoim unikatowym wyglądem. App Store na Fifth Avenue jest uważany za idealne odzwierciedlenie filozofii firmy. Prostota, rozmach. Szkło użyte w konstrukcji sklepu było czymś wyjątkowym. Dziś Europa również może pochwalić się sklepem, który przykuwa uwagę i wzbudza zachwyt.

Apple Store w Mediolanie

Apple Piazza Liberty jest już otwarty dla klientów Apple. Sklep powstał w centrum Mediolanu przy jednej z głównych ulic Piazza del Liberty 1. W sklepie zatrudnionych jest ponad 230 osób. W planach jest organizacja spotkań z artystami opowiadającymi o pracy na sprzęcie Apple. Nie zabraknie również sesji i spotkań szkoleniowych z zakresu korzystania z oprogramowania i komputerów Apple. Zwiedzając Mediolan nie musimy się martwić, że nie uda się nam odwiedzić nowego Apple Store. Sklep otwarty jest przez 24 godziny. Z Warszawy musimy przebyć ponad 1500 kilometrów do Mediolanu. Nie jest to najbliższy sklep Apple, ale na pewno najpiękniejszy jaki możemy odwiedzić na naszym kontynencie. 

Sklep w nowym stylu Apple

Pod kierownictwem Angeli Ahrendts sklepy Apple zmieniły swój styl. Obiekt w Mediolanie jest stworzony całkowicie pod nowe wytyczne Apple. Nad bryłą zewnętrzną miał pieczę również Jony Ive, który wspomina, że przy projektowaniu sklepu starano się go wtopić w historyczny rys włoskich ulic, gdzie głównym ich elementem jest woda i kamień. Dlatego na zewnątrz dostrzeżemy   fontannę z której woda spływa po ścianie nowego Apple Store. Poniżej galeria zdjęć z nowego App Store w Mediolanie. 

Oficjalna strona sklepu Apple Piazza Liberty www.apple.com/it/retail/piazzaliberty

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy