^

Overspot – szybkie tłumaczenie przecenione na 9 zł z okazji wtorku

Jaromir Kopp

10 lipca 2018

Globalna wioska już niemal stała się faktem, jednak na Świecie nadal posługujemy się wieloma językami i nic nie wskazuje, aby się to za naszego życia zmieniło. Nawet jeżeli znamy kilka z nich, to czasem przydaje się pomoc komputerowego tłumacza. Overspot wydaje się wart nawet jego regularnej ceny (14,99$), a tym bardziej dzisiejszej 9 zł.

Overspot, kopiuj, przetłumacz

Jest wiele aplikacji i serwisów tłumaczących np. słynny Google translate. Jednak nie zawsze korzystanie z nich jest komfortowe i szybkie. Overspot jest właśnie szybki i wygodny. Możemy używać go na kilka sposobów.
Overspot szybkie tłumaczenie przecenione na 9 zł
Kopiuj, przetłumacz. Wystarczy, że zaznaczymy tekst, skopiujemy go do schowka oraz wciśniemy Command + G (lub inny skrót, który zdefiniujemy w aplikacji) i już mamy okienko z przetłumaczonym na ustawiony wcześniej „standardowy” język.
Druga metoda to „spotlight translate”. Wciskamy Alt + Spacja wpisujemy lub wklejamy treść i po chwili widzimy tłumaczenie tekstu na wybrane wcześniej języki.
Kolejnym skrótem możemy szybko zmienić język docelowy.
Overspot
Program działa sprawnie, ale ma jedną wadę, która mam nadzieje zostanie poprawiona. Na macOS 10.14 (nie wiem jak w innych systemach) nie ma możliwości skopiowania przetłumaczonego, już tekstu lub metody na to po prostu nie znalazłem.
Jeżeli program Was zainteresował, to można Overspot tylko dziś zakupić za jedyne 9 zł. Pamiętajcie, że w razie problemów w ciągu 14 dni zakup mnożna zwrócić bez podawania przyczyny.
Ja jednak nie widzę powodów, aby z Overspot rezygnować.
Overspot szybkie tłumaczenie przecenione na 9 zł

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy