^

App Store już cały w języku polskim!

Redakcja

8 czerwca 2018

Apple przypomniało sobie, że Polacy nie gęsi i swój język mają, i przygotowało dla nas niespodziankę. Niestety nie jest to polska Siri, ale z pewnością kolejny krok do jej wprowadzenia. Cały App Store został przetłumaczony na język polski!
iOS 11 przyniósł nam całkowicie przeprojektowany sklep z aplikacjami. Pojawiły się tam dłuższe treści związane ze sprzedawanymi aplikacjami. Rekomendacje, poradniki i nowe sposoby wyszukiwania aplikacji oraz gier. Dotychczas wszystkie te teksty były dostępne jedynie w języku angielskim. Od niedawna są przetłumaczone i możemy je czytać w naszym ojczystym języku.
Teraz wchodząc do App Store na iOS w zakładce Dziś, witają nas już opisy w języku polskim. Codzienne wpisy promujące sprzedawane aplikacje są przetłumaczone. Choć z pewnością język angielski nie był dla większości z nas barierą, to miło jest widzieć tutaj nasze „ogonki”.
appstore-polska-2
Podobna sytuacja miał miała miejsce w serwisie Apple Music. Tam też początkowo opisy propozycji były serwowane w języku angielskim. Bardzo szybko jednak zostały przetłumaczone na język polski, co również jest miłym akcentem.
To nie jedyne ukłony w kierunku polskiej społeczności użytkowników produktów firmy Apple. Od maja ubiegłego roku App Store rozlicza transakcje wykonane w sklepie w złotówkach. Chociaż kurs, po którym dokonano przewalutowania nie do końca był dla nas korzystny, to i tak wygodniej jest operować PLN niż w Euro.
Ostatnie zapowiedzi Tima Cooka o wprowadzeniu do Polski Apple Pay również nastrajają nas bardzo pozytywnie. Możemy być pewni, że Apple pamięta, że w Europie jest taki fajny kraj jak Polska i jest tam mnóstwo fanów firmy z nadgryzionym jabłuszkiem w logo.
Przy każdej próbie polonizacji różnych elementów ekosystemu Apple zadajemy sobie to odwieczne pytanie. Czy to oznaka, że niebawem pojawi się polska Siri? Czy polonizacja App Store to znak, że tak się stanie? Raczej nie powinniśmy tych elementów ze sobą wiązać. Rozwój Siri i zwiększanie jej możliwości w kolejnych systemach daje nadzieję. Jednak jedyne co nam pozostaje, to niestety tylko czekać.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Dawid

    Nieprawda. Nadal po angielsku jest