^

Na jakich urządzeniach będą działać nowe systemy iOS, macOS i watchOS

Przemysław Marczyński

7 czerwca 2018

Apple pokazało na konferencji WWDC 2018 nowe systemy: iOS 12, macOS 10.14 oraz watchOS 5. Na niektórych urządzeniach nie będziemy mogli już zainstalować nowego oprogramowania. Pocieszające jest to, że Apple jak żadna inna firma technologiczna nie ma tak długiego okresu wsparcia dla sprzętu. Oto pełna lista urządzeń na których uruchomimy nowe oprogramowanie od Apple

Lista urządzeń pracujących z iOS 12

Apple stanęło na wysokości zadania i wśród telefonów na których uruchomimy najnowszy system nie zabrakło takiego „staruszka” jak iPhone 5s, który swoją premierę miał w 2013 roku. Do tego Apple zapowiedziało, że wydajność nowego systemu znacznie wzrośnie co powinni docenić użytkownicy pięcioletnich już telefonów. Oto pełna lista urządzeń: iPhone i iPad wspierających system iOS 12.
* iPhone X
* iPhone 8
* iPhone 8 Plus
* iPhone 7
* iPhone 7 Plus
* iPhone 6s
* iPhone 6s Plus
* iPhone 6
* iPhone 6 Plus
* iPhone SE
* iPhone 5s
* 12.9” iPad Pro 2. generacja
* 12.9” iPad Pro 1. generacja
* 10.5” iPad Pro
* 9.7” iPad Pro
* iPad 6. generacja
* iPad 5, generacja
* iPad Air 2
* iPad Air
* iPad mini 4
* iPad mini 3
* iPad mini 2
* iPod touch 6. generacja.

Lista urządzeń wspierających macOS 10.14

Użytkownicy komputerów Apple również mogą spokojnie odetchnąć. Najnowszy macOS będziemy mogli uruchomić na komputerach jeszcze z 2010 roku. Ta informacja dotyczy serii komputerów MacPro. Pozostałe komputery nie mogą być starsze niż rok 2012. Aby sprawdzić rok pochodzenia swojego komputera należy kliknąć w ikonę Jabłka i wskazać funkcję Ten Mac… Na otwartej karcie zobaczymy informację o roku pochodzenia komputera.
Na jakich urządzeniach będą działać nowe systemy iOS, macOS i watchOS

Zegarki kompatybilne z watchOS 5.

Najwyższy czas pożegnać najstarszy model Apple Watch. Seria 0 zegarków od Apple miała premierę w 2015 roku. Nowy watchOS 5 wymagać będzie od nas minimum iPhone 5s oraz iOS 12. Oto kompatybilne urządzenia z watchOS 5.
*Apple Watch Series 1
*Apple Watch Series 2
*Apple Watch Series 3

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Piotr

    No i pora wymienić imac-a. To nie jest dobra nowina.

  2. krzysztof kwiatkowski

    Jeszcze się łapię, jedyne co mnie interesuje w nowym systemie to stos plików. Fajna sprawa.