^

Jak włączyć Wiadomości w chmurze iCloud

Przemysław Marczyński

4 czerwca 2018

Jak skorzystać z Wiadomości w iCloud? To nic trudnego. Wystarczy przełączyć odpowiedni przycisk w ustawieniach Wiadomości i iCloud. Pozwólcie, że pokażemy jak szybko skorzystać z nowych możliwości jakie daje iOS i macOS.

Czym są Wiadomości w chmurze iCloud?

W zeszłym tygodniu Apple uaktualniło systemy operacyjne urządzeń mobilnych iOS oraz oprogramowanie komputerów — macOS. Najnowsze wersje systemu to macOS 10.13.5 oraz iOS 11.4. Jeśli już na waszych urządzeniach macie zainstalowane najnowsze wersje systemów, to warto wykorzystać przestrzeń chmury iCloud, aby zapisywać w niej konwersacje z iMessage — Wiadomości. Załączniki, jakimi się wymieniamy z przyjaciółmi, mogą zajmować dużo miejsca w pamięci iPhone’a i na komputerze. Warto wówczas wszystkie je zachować na zewnętrznym dysku „w chmurze” – iCloud. Dodatkową zaletą jest kasowanie wiadomości. Obecnie niechciane treści musimy usuwać z każdego urządzenia oddzielnie. Synchronizacja przez iCloud powoduje, że skasowane na jednym znika wszędzie.

Aby skorzystać z tej funkcji, musimy aktywować ją na każdym urządzeniu. W moim przypadku na żadnym ze sprzętów po aktualizacji nie miałem aktywnej tej opcji i musiałem ją włączyć ręcznie. Bierzmy się zatem do pracy.

Jak włączyć Wiadomości w iCloud na macOS

Uwaga: aby używać Wiadomości w iCloud, należy mieć włączone Uwierzytelnianie dwupoziomowe.

Włączamy aplikację Wiadomości. Z menu wypieramy Preferencje.

wiadmosci-w-chmurze-macos1

W oknie ustawień wybieramy opcję Konta. Następnie zaznaczamy Włącz wiadomości w iCloud.

wiadmosci-w-chmurze-macos2

Jak włączyć Wiadomości w iCloud na iOS

Znajdujemy ikonę Ustawienia.

https://mojmac.pl/wp-content/uploads/2018/06/wiadmosci-w-chmurze3.jpg

Dotykamy pola z naszymi danymi dla iCloud.

https://mojmac.pl/wp-content/uploads/2018/06/wiadmosci-w-chmurze2.jpg

W ustawieniach chmury Apple wybieramy iCloud.

https://mojmac.pl/wp-content/uploads/2018/06/wiadmosci-w-chmurze3.jpg

Ostatnim krokiem jest włączenie funkcji Wiadomości.

https://mojmac.pl/wp-content/uploads/2018/06/wiadmosci-w-chmurze3.jpg

Od tej pory nasze konwersacje będą przechowywane w iCloud. Będziemy również musieli chwilę poczekać aż dane zostaną zsynchronizowane.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Macko

  Włączyłem dwa dni temu i nadal wiadomości są przechowywane również na urządzeniu. Trzeba je ręcznie usuwać ?

 2. Seba

  Myślałem, że podgląd tych wiadomości będzie tutaj: http://icloud.com

 3. Marioo

  Wyjaśni mi ktoś dlaczego w iCloud na pierwszym ekranie pokazuje, że wiadomości zajmują mi 5 GB, a kiedy wejdę w folder dalej to pokazuje 2,5 GB. Co stało się z pozostałymi 2,5 GB?

 4. Marcin

  @ Marioo: może reszta to załączniki z wiadomości

 5. Mariusz

  Cześć, zauważyłem, że u mnie usuwanie wiadomości na wszystkich urządzeniach działa tylko z poziomu iPhone, tzn. jeżeli na tym urządzeniu usunę, to na pozostałych tej wiadomości nie ma. Natomiast usunięcie na MacOS usuwa wiadomość tylko na Macbooku, a jest nadal widoczna na urządzeniach z iOS. Czy wiecie gdzie leży problem? Systemy najnowsze (nie bety) i wszędzie ustawione wiadomości w icloud.