^

1Password 7 na macOS już do ściągnięcia.

Tomasz Wołkowski

23 maja 2018

Właściwie każdy z nas używa już jakiego managera haseł podczas swojej pracy z komputerem i coraz częściej ze smartfonem. Każdy użytkownik ma w swoim urządzeniu coraz więcej wrażliwych danych, które chce chronić. Czy to dane karty kredytowej, czy różne loginy. Jednym z najbardziej znanych w ostatnim czasie managerów haseł jest 1Password dla macOS. Wczoraj program został zaktualizowany do wersji nr 7.
 

1Password 7 na macOS – co nowego?

 
Programiści z AgileBits opublikowali w dniu wczorajszym finalną wersję 1Password 7 dla macOS. Ja za namową Przemka korzystałem z każdej bety jaka wychodziła dla tego programu (a było ich 18) i muszę powiedzieć, że program jest naprawdę starannie dopracowany. 1Password mini został kompletnie opracowany na nowo i otrzymał wiele nowych możliwości. W wersji 7, 1Password mini otrzymał nawet swoje własne okno. Współpracuje on nie tylko z przeglądarkami, ale również wspiera logowanie w aplikacjach. To oznacza, że możemy np. zalogować się w iTunes naszym Apple ID.
 

Źródło: www.macerkopf.de

Nowy Design.

AgileBits pracował nie tylko nad funkcjami, ale również nad wyglądem. Pasek boczny jest nowy i jego ciemny motyw wygląda bardzo dobrze. Jednak również wprowadzanie danych do poszczególnych loginów wydaje się być bardziej uporządkowane. Przycisk „Edycja” znajdziemy teraz na górze. W poprzedniej wersji był na dole. Autorzy programu wprowadzili również nową czcionkę Courier Prime Bits. Watchtower również został dopracowany.
 

Źródło: www.macerkopf.de


 
Osobiście korzystam z 1Password od dawna, zarówno w wersji na macOS, jak i w wersji na iOS. Aplikacja ta umożliwia mi szybki dostęp do wszystkich stron wymagających logowania się. Nie muszę również martwić się wymyślaniem silnych haseł, ponieważ 1Password proponuje mi rozwiązania i sam je zapamiętuje.
1Password 7 dla macOS jest gotowy do pobrania ze strony producenta. Dla tych, którzy korzystają z programu w abonamencie, aktualizacja jest darmowa. Inni użytkownicy będą poproszeni o wykupienie licencji w wysokości 68,99 Euro. W ramach aktualnej promocji program kosztuje 52,99 Euro.
 
Aplikację można również pobrać ze sklepu App Store, gdzie zostanie zaproponowana forma abonamentowa.
1Password 7 zobacz w App Store
 
Źródło: macerkopf, AgileBits

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Kot Schroedingera

    Jak to „do ściągnięcia’? Nie powinno być „do pobrania”?

  2. mariusz

    Kiedyś 1password był faktycznie niezbędnym „must have”. W chwili obecnej dużo wygodniejsze jest korzystanie z wbudowanego w system pęku kluczu, którego używam od ponad roku (po tym jak stwierdziłem, że nie zapłacę za kolejny rok 1password). Jedno czego mi brakuje to funkcji „lupa” dla niektórych haseł.