Wybierz Strona

iTunes dostępny w Microsoft Store dla Windows 10

iTunes dostępny w Microsoft Store dla Windows 10

  • 0
  • 27.04.2018
Jaromir Kopp

Aplikacja iTunes ma długą historię. Powstała poza Apple początkowo jako SoundJam MP. Po przejęciu przez Apple i uproszczeniu została udostępniona za darmo w styczniu 2001 roku. Od razu wzbudziła kontrowersje. Teraz iTunes dostępny jest w Microsoft Store dla Windows.

Nielubiany przez koncerny muzyczne

Zaraz po udostępnieniu iTunes koncerny muzyczne zaczęły protestować, że aplikacja zbyt ułatwia kradzież muzyki. Początkowo program służył głównie do zgrywania utworów z płyt CD, tworzenia kolekcji, odtwarzania i o zgrozo wypalania własnych składanek na płytach! Program okazał się niezbędnym elementem przy projektowaniu iPod’a.
Następnie w iTunes pojawił się sklep z muzyką, wideo, filmami, aplikacjami, podcastami, iTunes U i długo by wymieniać. Koncerny muzyczne jakoś musiały się do niego przystosować, a potem nawet polubić.

iTunes na Windows

Jest dostępny od października 2003 roku. Można go pobrać ze strony Apple. Jednak jak sami wiemy, większość z nas lubi prostotę. Nawet użytkownicy Windows. Według The Verge iTunes był najczęściej wyszukiwanym programem, którego nie było w sklepie Microsoftu.
Dlatego nie dziwiła nikogo zapowiedź, która pojawiła się niemal równo rok temu, że iTunes pojawi się w Microsoft Store dla Windows. Niestety jesienią 2017 roku użytkownicy Windowsa dowiedzieli się, że muszą jeszcze poczekać.
iTunes dostępny w Microsoft Store dla Windows 10
Nie jest pewne, co tak mocno komplikowało pracę nad wersją sklepową, ale najprawdopodobniej były to problemy z dostosowaniem iTunes do wymogów sklepu dla aplikacji. Windows wzorując się na Apple, również stosuje dość rygorystyczne ograniczenia w dostępie do zasobów komputera dla programów ze sklepu.
Od kilkunastu godzin iTunes można pobrać już prosto w Microsoft Store. Poświęciłem się dla Was i uruchomiłem maszynę wirtualną z Windows na moim QNAP, aby to sprawdzić.
iTunes jedyną aplikacją Apple w sklepie Microsoftu
 

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!