^

Movavi Mac Cleaner z okazji wtorku za jedyne 9 zł!

Jaromir Kopp

24 kwietnia 2018

Nawet gdy dbamy o porządek systematycznie, to od czasu do czasu bez „generalki” się nie obejdzie. Tak samo jest z komputerem. Są w systemie zakamarki, w których brud pod postacią niepotrzebnych plików, gromadzi się skrycie i systematycznie. Na szczęście dziś, z okazji wtorku,  możemy kupić Movavi Mac Cleaner za jedyne 9 zł.

Movavi Mac Cleaner

Ten program, jak na pobrany bezpiecznie z Mac App Store potrafi całkiem sporo. Wyczyści pamięci podręczne i pokasuje zbędne pliki logów. Już tylko te dwie czynności pozwalają na odzyskanie kilku gigabajtów miejsca na dysku i w pewnym stopniu przyśpieszenie pracy komputera. Przypomni o opróżnianiu śmietnika (jak mama, czy żona). Wytknie nam, co zajmuje najwięcej miejsca na dysku i ułatwi namierzenie i pozbycie się starych i dużych plików. Zręcznie odnajdzie też duplikaty dokumentów. Choć większość programów dla macOS odinstalowywuje się po prostu wywalając je do śmieci, to są wyjątki. Movavi Mac Cleaner w takich przypadkach odnajdzie wszystkie pozostałości po programie i też pozwoli się ich pozbyć. Na koniec oczyści pamięć i pozwoli na zniszczenie w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie plików, których zawartości się obawiamy.
Movavi Mac Cleaner z okazji wtorku za jedyne 9 zł!
To wszystko jest zorganizowane w bardzo strawnej i łatwej w użytkowaniu formie. Oczywiście przy kasowaniu duplikatów i starych plików musimy wykazać się rozwagą i chwilkę pomyśleć.
Z okazji wtorku program Movavi Mac Cleaner został przeceniony na jedyne 9 zł (z 13$).
Myślę, że na wielu komputerach się przyda, zwłaszcza w tej cenie.
Movavi Mac Cleaner z okazji wtorku za jedyne 9 zł!
 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Sebek

  Czy jest lepszy od ccleaner?

  • Jaromir Kopp

   Nie wiem… sam używam Cocktaila (tak raz na miesiąc lub rzadziej). Ale Cocktail ma uboższy graficznie i trudniejszy interfejs, za to więcej potrafi.

 2. fortuna

  Antywirusy? Programy do czyszczenia? Ciągły lęk przed utratą danych? W czym ten system jest lepszy od WIndowsa 10 jak wymaga tych samych zabiegów…

  • Jaromir Kopp

   Ciągłe powiadasz? Mogę niereinstalować systemu przez 13 lat, tylko przenosić. Zazdrościsz, czy masz problemy z ciągłością własnej czaso-przestrzeni?