Wybierz Strona

Microsoft Office 2016 16.12, aktualizacja

Microsoft Office 2016 16.12, aktualizacja

  • 0
  • 16.04.2018
Jaromir Kopp

Choć bardzo bym chciał, to nie sądzę, aby Microsoft czuł jakieś zagrożenie dla jego pakietu biurowego Office związane z iWork. Jednak takie koincydencje, jak aktualizacja Microsoft Office 2016 16.12 po dużej aktualizacji iWork, zawsze powodują lekki uśmieszek, nawet jak wszystko odbywa się zgodnie z planem.

Microsoft Office 2016 16.12 co nowego w aktualizacji z 11 kwietnia

W zasadzie najważniejszą zmianą jest otwieranie zsynchronizowanych dokumentów z OneDrive bezpośrednio z chmury. Przypomnę, że znana od kilku lat w macOS funkcja zapisu zmian dokumentów w tle, niedawno wprowadzona w Office działa wyłącznie, gdy dokument jest przechowywany w OneDrive.
Dzięki obecnej aktualizacji użytkownik nie musi zaprzątać sobie głowy pamiętaniem skąd powinien otworzyć już zsynchronizowany plik.
Przypomnę, że pliki zapisane w chmurze OneDrive, można udostępniać i wspólnie edytować (również od niedawna). Jednak nadal funkcja wspólnej pracy nad dokumentem w Office nie działa tak sprawnie, jak jej znany do dłuższego odpowiednik w iWork.
Drugą nowością jest możliwość umieszczania w dokumentach plików grafiki wektorowej SVG.

Outlook otrzymał więcej udogodnień

Pojawiły się numery tygodni w widoku miesiąca. Łatwiej można rozeznać się w wynikach wyszukiwania. Dodano również bardziej rozbudowany podgląd szczegółów spotkania, a pełnomocnicy mogą umawiać spotkania przez Skype (tylko w usłudze Skype dla firm Online).
Więcej o aktualizacji: Informacje o wersji dotyczące pakietu Office 2016 dla komputerów Mac.

Darmowy iWork

Wiem, że są wśród Was osoby zmuszone do używania Office, ale są również takie, które używają go z przyzwyczajenia. Są też zwolennicy iWork, których przekonywać nie trzeba. Dla wszystkich lada chwila będziemy mieć niespodziankę! Kwietniowy numer Mój Mac Magazynu.
Niedecydowanym to wydanie pomoże w przełamaniu lodów z iWork, a tym, co go już używają, mam nadzieję, że pomoże w lepszym jego wykorzystaniu.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!