Choć bardzo bym chciał, to nie sądzę, aby Microsoft czuł jakieś zagrożenie dla jego pakietu biurowego Office związane z iWork. Jednak takie koincydencje, jak aktualizacja Microsoft Office 2016 16.12 po dużej aktualizacji iWork, zawsze powodują lekki uśmieszek, nawet jak wszystko odbywa się zgodnie z planem.

Microsoft Office 2016 16.12 co nowego w aktualizacji z 11 kwietnia

W zasadzie najważniejszą zmianą jest otwieranie zsynchronizowanych dokumentów z OneDrive bezpośrednio z chmury. Przypomnę, że znana od kilku lat w macOS funkcja zapisu zmian dokumentów w tle, niedawno wprowadzona w Office działa wyłącznie, gdy dokument jest przechowywany w OneDrive.

Dzięki obecnej aktualizacji użytkownik nie musi zaprzątać sobie głowy pamiętaniem skąd powinien otworzyć już zsynchronizowany plik.

Przypomnę, że pliki zapisane w chmurze OneDrive, można udostępniać i wspólnie edytować (również od niedawna). Jednak nadal funkcja wspólnej pracy nad dokumentem w Office nie działa tak sprawnie, jak jej znany do dłuższego odpowiednik w iWork.

Drugą nowością jest możliwość umieszczania w dokumentach plików grafiki wektorowej SVG.

Outlook otrzymał więcej udogodnień

Pojawiły się numery tygodni w widoku miesiąca. Łatwiej można rozeznać się w wynikach wyszukiwania. Dodano również bardziej rozbudowany podgląd szczegółów spotkania, a pełnomocnicy mogą umawiać spotkania przez Skype (tylko w usłudze Skype dla firm Online).

Więcej o aktualizacji: Informacje o wersji dotyczące pakietu Office 2016 dla komputerów Mac.

Darmowy iWork

Wiem, że są wśród Was osoby zmuszone do używania Office, ale są również takie, które używają go z przyzwyczajenia. Są też zwolennicy iWork, których przekonywać nie trzeba. Dla wszystkich lada chwila będziemy mieć niespodziankę! Kwietniowy numer Mój Mac Magazynu.

Niedecydowanym to wydanie pomoże w przełamaniu lodów z iWork, a tym, co go już używają, mam nadzieję, że pomoże w lepszym jego wykorzystaniu.

Może Cię zainteresować: