^

Microsoft Office 2016 16.12, aktualizacja

Jaromir Kopp

16 kwietnia 2018

Choć bardzo bym chciał, to nie sądzę, aby Microsoft czuł jakieś zagrożenie dla jego pakietu biurowego Office związane z iWork. Jednak takie koincydencje, jak aktualizacja Microsoft Office 2016 16.12 po dużej aktualizacji iWork, zawsze powodują lekki uśmieszek, nawet jak wszystko odbywa się zgodnie z planem.

Microsoft Office 2016 16.12 co nowego w aktualizacji z 11 kwietnia

W zasadzie najważniejszą zmianą jest otwieranie zsynchronizowanych dokumentów z OneDrive bezpośrednio z chmury. Przypomnę, że znana od kilku lat w macOS funkcja zapisu zmian dokumentów w tle, niedawno wprowadzona w Office działa wyłącznie, gdy dokument jest przechowywany w OneDrive.
Dzięki obecnej aktualizacji użytkownik nie musi zaprzątać sobie głowy pamiętaniem skąd powinien otworzyć już zsynchronizowany plik.
Przypomnę, że pliki zapisane w chmurze OneDrive, można udostępniać i wspólnie edytować (również od niedawna). Jednak nadal funkcja wspólnej pracy nad dokumentem w Office nie działa tak sprawnie, jak jej znany do dłuższego odpowiednik w iWork.
Drugą nowością jest możliwość umieszczania w dokumentach plików grafiki wektorowej SVG.

Outlook otrzymał więcej udogodnień

Pojawiły się numery tygodni w widoku miesiąca. Łatwiej można rozeznać się w wynikach wyszukiwania. Dodano również bardziej rozbudowany podgląd szczegółów spotkania, a pełnomocnicy mogą umawiać spotkania przez Skype (tylko w usłudze Skype dla firm Online).
Więcej o aktualizacji: Informacje o wersji dotyczące pakietu Office 2016 dla komputerów Mac.

Darmowy iWork

Wiem, że są wśród Was osoby zmuszone do używania Office, ale są również takie, które używają go z przyzwyczajenia. Są też zwolennicy iWork, których przekonywać nie trzeba. Dla wszystkich lada chwila będziemy mieć niespodziankę! Kwietniowy numer Mój Mac Magazynu.
Niedecydowanym to wydanie pomoże w przełamaniu lodów z iWork, a tym, co go już używają, mam nadzieję, że pomoże w lepszym jego wykorzystaniu.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy