^

Niepełnosprawność bez barier: Apple proponuje nowe emojis

Tomasz Wołkowski

26 marca 2018

Wielu użytkowników korzysta w swojej codziennej komunikacji z emotikonek. Apple proponuje użytkownikom co jakiś czas nowe emojis. Na rok 2019 ma już parę propozycji. Jako temat przewodni przyjęli niepełnosprawność bez granic.

Niepełnosprawni są wśród nas.

Wg Emojipedia, Apple przedstawił nowe emojis i złożył wniosek do Unicode Consortium.

Propozycja obejmuje wiele emotikonek poruszających temat niepełnosprawność. W poprzednich latach liczba emoji wyraźnie wzrosła i mamy do dyspozycji wiele obrazków, dzięki którym możemy wyrazić nasze uczucia. Ciągle powstają nowe i Apple ma nadzieję, że w przyszłym roku kolejne oficjalnie zostaną przyjęte do systemu.
Następne posiedzenie Unicode Consortium ma miejsce w przyszłym miesiącu w San Jose. Jeśli przedstawione emotikony zostaną zatwierdzone, będą częścią emoji 12.0, które będą dopuszczone w pierwszej połowie 2019 roku.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy