^

Lecton – nowa aplikacja od Audioteki wspiera podcasty

Przemysław Marczyński

25 marca 2018

Fani audiobooków bez wahania wskażą Audiotekę jako najważniejsze miejsce skąd można zdobywać „książki do słuchania”. Audioteka zdominowała ten rynek oferując doskonałe superprodukcje książek i największą ilość tytułów w wersji dźwiękowej. Na urządzeniach mobilnych pojawia się nowa aplikacja tej firmy Lecton która tym razem bierze pod skrzydła podcasty – internetowe audycje radiowe.

Lecton – słuchaj wygodnie podcastów

Audioteka ma doświadczenie w tworzeniu aplikacji do odtwarzania audio. Czerpiąc z doświadczenia prac nad programem Audioteka powstał Leton, aplikacja do odsłuchu podcastów.
Interfejs programu jest bardzo przyjemny. Już kolorystyka wita nas ciepłymi barwami skłaniając do dalszego wsiąknięcia w możliwości jakie daje nam program. Na pierwszej stronie znajdziemy promowane audycje oraz podcasty przydzielone do naszych aktywności.
Lecton audioteka
Na samym dole znajduje się odnośnik do katalogu podcastów podzielonych na cztery kategorie: Biznes, Rozrywka i kultura, Technologie i motoryzacja oraz Zdrowie i rozwój osobisty. W sekcji Skrzynka będziemy informowani o nowych odcinkach które zasubskrybujemy. W menu Twoje (chociaż bardziej mi tu pasuje Moje) znajdę wszystkie podcasty które polubiłem.
lecton-2
Odtwarzanie audycji ma kilka bardzo ciekawych funkcji. Będziemy mogli ustalić prędkość odtwarzania. Wiele osób docenia to rozwiązanie mogąc znacznie przyspieszyć wysłuchanie audycji. Doskonałą opcją jest drzemka. Słuchacie podcastów wieczorem i zdarza się wam przysnąć? Możecie tu ustawić po jakim czasie progam przestanie nadawać podcast. Duże przyciski nawigacyjne pozwolą łatwo przyspieszyć lub cofnąć odtwarzanie odcinków nawet podczas jazdy samochodem (Upsss! Pamiętajcie aby nigdy tego nie robić za kółkiem).
Lecton audioteka
Lecton zawiera pełen opisy odcinków razem ze wszystkimi informacjami na temat prowadzących, wydawcy czy czasu trwania audycji.
Lecton audioteka
Program działa zaskakująco stabilnie. Mówię tu o „zaskoczeniu” ponieważ wersja aplikacji to 0.29.2 co sugeruje, że Audioteka traktuje ją jeszcze jako betę. W opisie nowości widnieje również informacja, że program cały czas jest rozwijany i sugerują regularne aktualizacje oprogramowania.

Tylko u nas nowy zrzut ekranu z aplikacji

lecton-audioteka
Udało się nam dotrzeć do najnowszej odsłony programu która jeszcze oficjalnie nie pojawiła się w dystrybucji. Ludzie z Audioteki ciągle szukają sposobu na to aby program był wygodniejszy w działaniu i sami szukają (i liczą na wasze opinie w tym temacie). Turaj widać, że trwa debata czy zmniejszyć przyciski dostępu do kategorii aktywności podcastów.

Audioteka z odsieczą dla podcasterów

lecton-5
Niezmiernie się cieszę, że Audioteka podejmuje się promocji podcastów. Firma ta ma środki na budowanie społeczności podcasterów i dotarcie do większej ilości potencjalnych słuchaczy. Mają również doświadczenie w sprzedaży treści audio co może sugerować próbę monetaryzacji tego zakątka internetu. Korzyści z pochylenia się Audioteki nad taką formą przekazu mogą być dla naszej społeczności tylko dobrą monetą która pokażę odbiorcom, że istnieje coś takiego jak podcast. Mocno kibicuję im zatem w rozwoju tej platformy i będę z ogromnym zainteresowaniem podglądał co u nich słychać w tym temacie. Was zapraszam do pobrania programu i podzielenia się swoimi wrażeniam z jego użytkowania. Aplikacja jest dostępna na iOS oraz na Androida.

MacPodcast w Lecton

Nasz redakcyjny podcast – MacPodcast – został doceniony i również znajdziecie go w katalogu Lection’a. Łatwo znajdziecie nas pod dwoma linkami: https://lecton.audio/mojmac oraz https://lecton.audio/macpodcast
Przyjemnego słuchania 🙂
Lecton w iTunespobierz za darmo
Oficjalna strona programu – lectonapp.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Deli

    cześć, takie pytanie – jak trafić na lectona z podcastem? czy to coś kosztuje tak jak w przypadku spotify?

    • Przemysław Marczyński

      Ja pisałem do chłopaków osobiście. Ale może coś się zmieniło w tym temacie.